Informacje9 sierpnia 2007, 00:00,

Koncert zespołu Czerwone Korale w Parku Zdrojowym

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Czerwone Korale, z cyklu Koncerty letnie w Parku Zdrojowym. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 sierpnia 2007 roku, o godzinie 16:00 w Parku Zdrojowym Konstancin. Zespół Czerwone Korale, prezentuje repertuar z muzyki bałkańskiej.
Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Czerwone Korale.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje10 sierpnia 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr wycieczka pociągowo rowerowa do Ossowa

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem będzie to wycieczka pociągowo - rowerowa do Ossowa, gdzie co roku 15 sierpnia przybywają rzesze turystów, patriotów oraz zwykłych ludzi by wziąć udział w uroczystych obchodach wydarzeń z 1920 roku. W trakcie obchodów odbywają się między innymi Mistrzostwa Polski Formacji Kawaleryjskich organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, na których możemy zobaczyć Rekonstrukcje Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Osoby zainteresowaną wycieczką, spotykają się w środę 15 sierpnia 2007 roku, o godzinie 08:00. Miejsce spotkania: przed dworcem PKP przy ulicy Dworcowej w Piasecznie, od strony pętli ZTM. Wyjazd pociągiem do stacji Warszawa Wschodnia. Istnieje możliwość dołączenia w Warszawie na Dworcu Warszawa Wileńska. Wyjazd z Warszawy Wileńskiej pociągiem KM7733 w kierunku Tłuszcza o godzinie 10:12. Stacja docelowa wycieczki: Ossów. Zapraszamy! ¬ródło informacji: piasmk.blox.pl

Ossów to wieś położona w powiecie wołomińskim, w gminie Wołomin. Wieś znana jest jako jedna z aren Bitwy Warszawskiej w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. W sierpniu 1920 roku na przedpolach Wołomina, Ossowa i Radzymina rozegrała się jedna z największych bitew z bolszewikami znana wszystkim Polakom jako "Cud nad Wisłą". W bitwie tej zasłynął kapelan ks. Ignacy Skorupka. Dziś w Ossowie znajduje się cmentarz poległych bohaterów tamtych wydarzeń - w tym księdza Ignacego Skorupki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno