Informacje13 września 2007, 00:00,

Koncert zespołu Bornus Consort i odpust w Mrokowie

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, oraz Proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki w Mrokowie z okazji odpustu parafialnego zapraszają na koncert zespołu Bornus Consort. Odpust parafialny, oraz koncert odbędzie się 23 września 2007 roku, o godzinie 19:00 w Kościele w Mrokowie. Wstęp wolny. Zespół Bornus Consort wykona pieśni Cypriana Bazylika (1535-1600). Informacja o koncercie zespołu Bornus Consort w Mrokowie pochodzi ze strony Marcina Kania www.marcinkania.pl, zobacz: plakat.

Bornus Consort to najbardziej znany polski zespół wokalny muzyki dawnej. Muzycy wykonują pieśni w duchu tradycji, nie starając się jej zmieniać. Stosują natomiast własne indywidualne środki prowadzenia poszczególnych głosów, w pełni świadomi integralności ukończonej formy. Przy niezwykłym kunszcie i wielkim doświadczeniu zebranych tu śpiewaków, muzyka zyskuje niezwykły charakter i zadziwia swym pięknem. Zespół Bornus Consort występuje w składzie: Marcin Bornus-Szczyciński, Robert Pożarski, Mirosław Borczyński i Robert Lawety. Są to ludzie wyspecjalizowani w tradycyjnym śpiewie liturgicznym, zwłaszcza chorale gregoriańskim. Zespół Bornus Consort czerpie inspiracje z najstarszych źródeł muzyki kościelnej.

Założycielem zespołu Bornus Consort jest Marcin Bornus-Szczyciński, który jest jednym z pionierów wykonawstwa wokalnej muzyki barokowej w Polsce. Specjalizuje się w polskiej polifonii przełomu XVI i XVII stulecia. Ostatnio poświęcił się jednogłosowej muzyce liturgicznej. Sam siebie, chętniej niż muzykiem, nazywa "tradycjonarzem", zajmującym się rozpoznawaniem, utrwalaniem i upowszechnianiem rozmaitych tradycji lokalnych. Uczy śpiewu gregoriańskiego w seminarium dominikańskim w Krakowie. Prowadzi Festiwal Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu i projekt Siedem Tradycji w ramach Festiwalu Kraków 2000. Zapraszamy na koncert zespołu Bornus Consort w Mrokowie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje13 września 2007, 00:00,

Wycieczka rowerowa na Europejskie Dni Dziedzictwa Czersk

Informowaliśmy Was w prywatnym serwisie informacyjnym mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, o zbliżających się Europejskich Dniach Dziedzictwa, które mają odbyć się w najbliższą sobotę 15 września 2007 roku, na Zamku w Czersku. Na forum Piaseczna gazeta.pl pojawiła się propozycja zorganizowania wycieczki rowerowej do Czerska na Europejskie Dni Dziedzictwa.

Mieszkańcy Piaseczna i okolic, którzy są zainteresowani sobotnią wycieczką rowerową do Czerska spotykają się w najbliższą sobotę 15 września 2007 roku, o godzinie 14:00, pod budynkiem GOSiR w Piasecznie. ¬ródło informacji o wycieczce rowerowej: Kto na Czersk?

Więcej o Europejskich Dniach Dziedzictwa w Czersku i program imprezy, przeczytacie w naszej poprzedniej informacji na ten temat: Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku. Serdecznie zapraszamy na wycieczkę rowerową do Czerska.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno