Informacje5 kwietnia 2019, 17:00,

Koncert zespołów Marukyan i Legenda Zgoor w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


5 kwietnia 2019 roku o godz. 19.00 w ramach cyklu Kontakt, odbędzie się koncert zespołów Marukyan oraz Legenda Zgoor. Wstęp wolny. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Serdecznie zapraszamy.

Koncert zespołów Marukyan i Legenda Zgoor w Piasecznie

Marukyan to polskie trio muzyczne wykonujące szeroko pojętą muzykę Soul i R&B. Skład został utworzony na początku 2016 r. Tradycyjne brzmienie nie stroniące od elektronicznych niuansów to kierunek w jakim podążają twórcy. Swoje kompozycje opierają na barwnym wokalu, elektryzującym basie i beatach oraz esencjonalnych brzmieniach instrumentów klawiszowych. W skład zespołu wchodzą: Inga Marukyan: wokal, Wojtek Brian Wild: klawisz, Adam Maniek Mańkowski: bass. W marcu 2019 roku wydali swoją drugą EP'kę pod tytułem "Flower".

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Legenda Zgoor to projekt muzyczny zainicjowany w Sokołowsku. Stamtąd nadciągnęła niespodziewana lawina dźwięków i kolorów, która nabiera rozpędu podczas każdego występu. Niejednoznaczni w przesłaniu, niepowtarzalni w formie, nieograniczeni w gatunku. Wchodzą w swoje żywioły na scenie i istnieją jedynie ‘tu i teraz’. Charakteryzuje ich dowolność ekspresji muzycznej. Nie powstrzymują się przed żadną. Skład : MULTICOLOR - Rafael - Głos BLUE - Andrzej Rejman - Keybord, Electronic BROWN - Jakub Bruszewski - Bass YELLOW – Jakub Andruchów - Gitara TURQUOISE - Radosław Śniadowski - Trąbka, Głos GREEN - Damiango Zieliński - Cajon, Percussion RED -Józwa Mintoft Czyz - Głos,Gitara, Flet basowy, Opowieści Rożne PINK - Natalia Kot Krasowska - Głos, Odgłosy WHITE - Małgorzata Maria Zielińska - Głos Off VIOLET Joanna Magdalena Nitka - Joga Ciała.

Cykl KONTAKT - to koncerty amatorskich zespołów muzycznych, tych , które od lat ćwiczą w garażach i tych, które mają już na sowim koncie wydawnictwa płytowe i trasy koncertowe.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 kwietnia 2019, 06:00,

Od kwietnia w Prażmowie tańsze bilety WTP Warszawskiego Transportu Publicznego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Prażmów. Od poniedziałku 1 kwietnia będą oni mogli korzystać z tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. Władze gminy zadecydowały bowiem o przystąpieniu do rozszerzonej oferty Warszawa+, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem pasażerów dojeżdżających do stolicy z podwarszawskich miejscowości.

OD KWIETNIA W PRAŻMOWIE TAŃSZE BILETY WTP WARSZAWSKIEGO TRANSPORTU PUBLICZNEGO

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Początek kwietnia oznacza dla mieszkańców gminy Prażmów niższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Tamtejsi samorządowcy podpisali umowę z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego, na mocy której przystąpili do oferty Warszawa+. Tym samym zdecydowali się na dopłaty do biletów metropolitalnych dla mieszkańcom gminy w II progu dofinansowania. Oznacza to, że za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach od poniedziałku 1 kwietnia mieszkaniec gminy Prażmów zapłaci jedynie 150 zł, czyli o 30 zł mniej niż dotychczas. Natomiast bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach, stanowić będzie wydatek 390 zł – niższy o 70 zł niż dotąd.

Rozszerzona oferta Warszawa+ działa od 1 września 2018 r. Każda gmina stołecznej aglomeracji może dofinansować swoim mieszkańcom zakup biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. Najwięcej samorządów zdecydowało się na trzeci, najwyższy poziom dopłaty. Porozumienia w tej sprawie warszawski ZTM podpisał z 25 gminami. Poza Prażmowem, na krok ten zdecydowały się: Góra Kalwaria, Kobyłka, Jabłonna, Józefów, Kampinos, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Leszno, Lesznowola, Nadarzyn, Nieporęt, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Radzymin, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin oraz Zielonka.

Oferta Warszawa+ cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców podwarszawskich gmin. Od połowy sierpnia 2018 r. do końca lutego 2019 r. zakodowano łącznie ponad 121,5 tys. Biletów Metropolitalnych. W styczniu zapisano ich na kartach ok. 22 tys., a w lutym – 18,8 tys. Bilety w ofercie Warszawa+ kodować można w 21 Punktach Obsługi Pasażerów na terenie Warszawy oraz w punktach w Legionowie, Piasecznie i Łomiankach.

Fot. Urząd Gminy Prażmów
Info: ZTM Warszawa

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie