Informacje4 sierpnia 2016, 18:00,

Koncert Zaszum nam Polsko w wykonaniu konstancińskiej młodzieży i aktorów Grupy POD PRĄD


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


4 sierpnia 2016 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert Zaszum nam Polsko, w wykonaniu konstancińskiej młodzieży oraz aktorów z Grupy POD PRĄD. Szczegóły na plakacie:

Koncert Zaszum nam Polsko w wykonaniu konstancińskiej młodzieży i aktorów Grupy POD PRĄD

Koncert Zaszum nam Polsko to muzyczno-poetycka „lekcja historii” nawiązująca do wydarzeń sierpniowych z 1944 r. z rejonu Konstancina, Jeziorny, Lasów Chojnowskich. Poznamy sylwetki Powstańców, sanitariuszek, łączniczek, którzy podjęli się bohaterskiego zrywu, tych co polegli i tych co przeżyli, by o tym nam opowiedzieć. Usłyszymy pieśni te tradycyjne, które podtrzymywały ducha powstańców z 1863r, i również te współczesne inspirowane sylwetkami powstańców warszawskich, czy Żołnierzy Niezłomnych. Serdecznie zapraszamy!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje5 sierpnia 2016, 20:30,

Kamienie na szaniec w Kinie Plenerowym w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

5 sierpnia 2016 roku o godz. 20:30 zapraszamy na projekcję filmu pt.: Kamienie na szaniec, w ramach Wakacyjnego Kina Plenerowego w Piasecznie. Miejsce: parking miejski przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie. Wstęp wolny. Organizatorzy zapewniają leżaki.

KAMIENIE NA SZANIEC W KINIE PLENEROWYM W PIASECZNIE

Kamienie na szaniec - polski dramat wojenny w reżyserii Roberta Glińskiego zrealizowany na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego o tym samym tytule. Film jest adaptacją napisanej jeszcze w czasie okupacji niemieckiej (1943) książki Aleksandra Kamińskiego. Opowiada on o losach grupy warszawskich harcerzy, którzy w momencie wybuchu II wojny światowej wchodzili w okres dorosłości, i których wojna postawiła przed trudnymi wyborami. Głównymi bohaterami są dwaj przyjaciele - członkowie Chorągwi Warszawskiej Szarych Szeregów Jan Bytnar ps. „Rudy” oraz Tadeusz Zawadzki ps. „Zośka”. Akcja filmu toczy się wokół kształtowania się Szarych Szeregów oraz włączania Grup Szturmowych w działalność dywersyjną Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej. Najwięcej miejsca poświęcono wątkom aresztowania i przesłuchiwania „Rudego” przez funkcjonariuszy warszawskiego Gestapo, Herberta Schulza i Ewalda Langego (te role zagrali niemieccy aktorzy Heiko Raulin i Wolfgang Boos), oraz zorganizowanej przez Tadeusza Zawadzkiego akcji odbicia Bytnara i przewożonych wraz z nim 20 więźniów pod Arsenałem. Film kończy się sceną śmierci „Zośki” w akcji pod Sieczychami.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie