Informacje31 lipca 2014, 18:48,

Koncert z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Konstanciński Dom Kultury zaprasza w niedzielę 3 sierpnia 2014 roku na wyjątkowy koncert z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia, z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w sali widowiskowej willi Hugonówka wystąpi Ygor Przebindowski. Artysta zaprezentuje najnowszy projekt Powidoki Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Ygor Przebindowski to multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor i producent, a także autor muzyki do wielu spektakli teatralnych i filmów. O swojej najnowszej płycie mówi jako o "muzyce do nienakręconego filmu, muzycznym pamiętniku tamtego czasu”. Płytę, nagraną i realizowaną w Polsce oraz w Austrii, objęło patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego. W Powidokach Ygorowi Przebindowskiemu towarzyszą znani polscy artyści: Paweł Kaczmarczyk, Dawid Lubowicz - Atom String Quartet, Robert Cichy i Marcin Januszkiewicz. Na ten wyjątkowy koncert zapraszamy w niedzielę (3 sierpnia) do willi Hugonówka przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie. Początek o godz. 19.00.

Informacje1 sierpnia 2014, 18:49,

Wystawa tematyce Powstawia Warszawskiego w Piasecznie

Zapraszamy na wernisaż o tematyce Powstawia Warszawskiego: wystawa art. grafika malarza mgr sztuki Roberta Lisowskiego i artystów podwarszawskich, w tym malarzy i grafików z terenu gminy Lesznowola. Wernisaż odbędzie się 1 sierpnia 2014 roku o godz. 12.00 w Gimnazjum Nr 1 im. Powstańców Warszawy przy ul. Gen. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Podczas wernisażu odbędzie się Koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu Tomasza Winiarskiego z GOK Lesznowola. Wystawę można oglądać do 17 sierpnia 2014 r.

Wystawa tematyce Powstawia Warszawskiego w Piasecznie

Wśród wyeksponowanych znajdą się prace różnych artystów z Warszawy i okolic, wśród nich także autorów ściśle związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lesznowoli: Jolanty Walentyny Sobolewskiej, Sylwii Wyszkowskiej, Marii Mieczykowskiej-Dziurdź, Mai Zembrzuskiej i Sebastiana Kicmala. Serdecznie polecamy to duże wydarzenie patriotyczno artystyczne.