Informacje3 maja 2017, 14:00,

Koncert z okazji 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


3 maja 2017 roku o godz. 16:00 serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Tarczyn do wysłuchania koncertu z okazji 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu Solistów i Chóru Miasta Tarczyna. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Wstęp wolny. Zapraszamy na uroczystości do Tarczyna.

KONCERT Z OKAZJI 226 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 maja 2017, 08:00,

Zrób mammografię na wiosnę na terenie powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

ZRÓB MAMMOGRAFIĘ NA WIOSNĘ NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:
Tarczyn - 4 i 5 maja przy Tarczyńskim Centrum Medycznym, ul. Warszawska 32
Góra Kalwaria - 4 i 20 maja przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ul. Białka 4
Prażmów - 15 maja przy Ośrodku Zdrowia, Ostapowicza 4
Piaseczno - 16 i 17 maja na placu przy Urzędzie Miasta, ul. Sierakowskiego
Lesznowola - 16 maja przy Zespole Szkół, ul. Szkolna 8
Konstancin-Jeziorna - 19 i 22 maja przy Markecie Simply, Warszawska 94

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie