Informacje9 grudnia 2018, 16:00,

Koncert z okazji 100-lecia śmierci Claude’a Debussy’ego w Konstancinie

9 grudnia 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się uroczysty koncert z okazji 100-lecia śmierci Claude’a Debussy’ego, wybitnego, francuskiego kompozytora, związanego z miastem partnerskim Saint-Germain-en-Laye. Utwory kompozytora wykona koreańska pianistka Wonjoo Baek. Claude Debussy (1862-1918) był przedstawicielem impresjonizmu muzycznego. Koncert poprowadzi dziennikarka i krytyk muzyczny – Joanna Grotkowska. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w recepcji KDK. Serdecznie zapraszamy.

Koncert z okazji 100-lecia śmierci Claude’a Debussy’ego w Konstancinie

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Wonjoo Baek urodziła się w 1989 r. w Korei Południowej. W 2014 r. ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Edwarda Wolanina i Radosława Sobczaka. Grała na festiwalach w Polsce i zagranicą (min. w Haedam Concert Hall w Korei oraz na XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w Daegu), jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów (m. in. II miejsce w Masan Music Association National Student Music Competition w Korei w 2010 r., nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Dusseldorfie w 2013 r., a w 2015 roku nagroda specjalna na Asia Pacific International Piano Competition w Korei). Obecnie pracuje na Wydziale Wokalistyki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

Informacje8 grudnia 2018, 23:00,

Zamknięte centrum miasta podczas kiermaszu świątecznego – zmiany w komunikacji

W związku z organizacją imprezy mikołajkowej, połączonej z kiermaszem świątecznym w niedzielę 9 grudnia 2018 roku zostanie wyłączona z ruchu kołowego ul. Puławska od skrzyżowania z Jana Pawła II oraz ul. Kościuszki do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Autobusy pojadą zmienionymi trasami.
Informujemy, że wspomniany fragment ulic w centrum miasta, będzie wyłączony z ruchu kołowego od godziny 0.00 do godziny 21.00. Niedostępny będzie parking pod kościołem św. Anny oraz miejsca wzdłuż ul. Kościelnej.

Zamknięte centrum miasta podczas kiermaszu świątecznego – zmiany w komunikacji

Autobusy skierowane zostaną na trasy objazdowe:
724 w kierunku GERBERA: od skrzyżowania Puławska/Jana Pawła II ul.: Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Gerbera – zawrotka na rondzie – Gerbera – GERBERA 02
727 w kierunku CM. POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD., GŁOSKÓW-SZKOŁA: od skrzyżowania Puławska/Jana Pawła II ul.: Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Sienkiewicza i dalej swoją trasą.
L-2, L-5, L12, L13, L32 w kierunku ZŁOTOKŁOS / BOBROWIEC / ZŁOTOKŁOS / PKP ZALESIE GÓRNE / JAZGARZEW-SZKOŁA: od skrzyżowania Puławska/Jana Pawła II ul.: Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Sienkiewicza i dalej swoją trasą.
L-24, L-25 w kierunku CHYLICE/RYNEK: od skrzyżowania Puławska/Jana Pawła II ul.: Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Kościuszki i dalej swoją trasą
Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:
– URZĄD MIASTA 01,
– KOLEJKA PIASECZYŃSKA 01.
Uruchamia się przystanek:
– KOLEJKA PIASECZYŃSKA 04 zlokalizowany na ul. Gerbera za skrzyżowaniem Wojska Polskiego/Sienkiewicza/Gerbera.
Na trasie objazdu obowiązują przystanki:
– WOJSKA POLSKIEGO 03 jako przystanek stały dla linii 724 i 727 oraz jako przystanek warunkowy dla linii L-2, L-5, L12, L13, L24 i L25, L32.
– KOLEJKA PIASECZYŃSKA 04 jako przystanek warunkowy dla linii 724.