Informacje10 kwietnia 2016, 17:00,

Koncert Witek Muzyk Ulicy, Dominika Bienias, Bad Rose w Mysiadle

10 kwietnia 2016 roku o godz. 17.00 zapraszamy na dwa niedzielne koncerty. Wystąpią: Witek Muzyk Ulicy wraz ze skrzypaczką Dominiką Bienias oraz zespół Bad Rose. Podczas koncertów odbędą się wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci. Tego dnia odbędzie się również publiczna zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Stowarzyszenie "O Kurczę" na leczenie chorego mieszkańca naszej gminy - Macieja Dyby. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapraszamy na niedzielny koncert do Mysiadła!

KONCERT WITEK MUZYK ULICY, DOMINIKA BIENIAS, BAD ROSE W MYSIADLE

Informacje7 kwietnia 2016, 18:28,

Poznaj i zrozum ryzyko w Tarczynie

Poznaj i zrozum ryzyko - Służba Więzienna i Policjanci z Piaseczna o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego. To tematy jakie poruszone zostały na spotkaniu w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, przy udziale ponad 100 uczniów. Gościem specjalnym był skazany za jazdę pod wpływem alkoholu Maciek, który szczegółowo opisywał sytuację swoją oraz innych młodych osób obecnie przebywających w zakładach karnych.

POZNAJ I ZROZUM RYZYKO W TARCZYNIE

Poznaj i zrozum ryzyko… to kampania społeczna skierowana do przyszłych i początkujących kierowców, ale również piratów drogowych, którzy zbieranie punktów karnych traktują jako hobby. Wydział Ruchu Drogowego w Piasecznie wspólnie ze Służbą Więzienną już po raz drugi w tym roku przeprowadził takie zajęcia. Tym razem w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie. Podczas spotkania zostały omówione m.in.: przyczyny wypadków drogowych, najczęściej lekceważone przepisy ruchu drogowego, konsekwencje ich łamania oraz sytuacja społeczno-prawna sprawców wypadków, z uwzględnieniem tych, którzy spowodowali wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Materiał filmowy przygotowany w ramach kampanii zawiera świadectwo mężczyzny skazanego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Z-ca naczelnika wydziału ruchu drogowego z Piaseczna asp. szt. Maciej Piotrowski rozpoczynając wczorajsze spotkanie podkreślił, że jedna nieodpowiedzialna decyzja szczególnie młodego człowieka, który staje się sprawcą wypadku drogowego, rzutuje na jego dalsze życie, a konsekwencje takiego wypadku wpływają zarówno na najbliższe, ale i dalsze mu osoby. Naczelnik zwrócił uwagę na odpowiedzialność nie tylko karną, ale i społeczną takich zdarzeń.

W spotkaniu udział wzięło ponad 100 uczniów, a gościem specjalnym był Maciek, który przebywa w jednym z zakładów karnych oraz porucznik Aneta Hernik- Wilkosz reprezentująca służbę więzienną.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową