Informacje20 marca 2016, 19:00,

Koncert wielkopostny w Magdalence w wykonaniu Chóru Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego

20 marca 2016 roku o godz. 19.00 (po wieczornej mszy świętej Niedziela Palmowa) zapraszamy na piękny koncert wielkopostny w wykonaniu Chóru Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego. Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Ksiądz Proboszcz Parafii w Magdalence i GOK Lesznowola. Miejsce: Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Magdalence.

KONCERT WIELKOPOSTNY W MAGDALENCE W WYKONANIU CHÓRU ZALESIAŃSKIEGO TOWARZYSTWA ŚPIEWACZEGO

Informacje20 marca 2016, 10:00,

Psie Zaprzęgi w Przystanku Runów

20 marca 2016 roku odbędzie się impreza z udziałem psich zaprzęgów, a także przegląd psich talentów. Zapraszamy wszystkich chętnych w godz. 10.00 - 19.00 do wzięcia udziału w widowisku, które z imprezy na imprezę nabiera własnej, niespotykanej w okolicy formy i atmosfery, a ma miejsce w Osadzie Psów Północy w Przystanku Runów, przy ul. Chmielnej w Runowie k.Piaseczna.

PSIE ZAPRZĘGI W PRZYSTANKU RUNÓW

Podczas równocześnie obchodzonego pierwszego dnia wiosny będzie można przyjrzeć się psom północy, sprzętowi maszerskiemu jak i samym maszerom. Każde dziecko będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z tymi pięknymi psami. Wszyscy fani czterech łap, którzy zapiszą się do udziału w Przeglądzie Psich Talentów, będą mogli liczyć na ocenę fachowców na co dzień szkolących psy m.in. do pracy w teledyskach, filmach i reklamach – może tym razem jakieś nowe talenty wypłyną dzięki takiemu wydarzeniu?

Dla zaciekawionych historią psich zaprzęgów, przedstawiciele z Hodowli Psów Zaprzęgowych „Z Klanu Wydry” i „Takuna” opowiedzą o wszelkich aspektach życia tych psów, ich wychowaniu, treningach, wyrzeczeniach i satysfakcji z każdego dnia bycia maszerem, czyli kierującym psim zaprzęgiem.

Przedstawiciele Zakładu Psiej Tresury Russ zaproszą Państwa na przebieżkę po torze Aguility zarówno ze swoimi psiakami, jak i solo, by poznać trasę, jaką muszą przebyć psy na zawodach w tej dyscyplinie. Nad zdrowiem psów pieczę będzie sprawować wykwalifikowana ekipa weterynaryjna Dobrywet24.

W trakcie dnia przewidziane zostały Zawody Drwali, które wyłonią śmiałków, którzy będą mogli osobiście przejechać się psimi zaprzęgami. Czekające ich konkurencje to m.in. strzelanie „szyszkami” do dziupli, zespołowe piłowanie piłą moja-twoja, wbijanie gwoździ lewą ręką itp.

Dla najmłodszych przewidziane zostały zabawy zarówno na świeżym powietrzu jak i pod dachem w tym rzuty kapeluszem na rogi bawoła, rzuty lassem, szukanie złota, indiańska ścieżka, słuchanie indiańskich opowiadań, przejazdy wozem traperskim oraz wiele innych.

Troszkę starsi uczestnicy sprawdzą się w walce farmerów, Apaczów, rzutach podkową, zespołowej grze w piłkarzyki gigant itp. Dla nich z pewnością celne oko przyda się przy strzelaniu z winchestera, z łuku, z procy.

Dla seniorów przewidujemy dodatkowo możliwość skorzystania z licznych gier logicznych, planszowych, karcianych, a także wraz z Fundacją Żyj Aktywnie po 50-tce jak i organizacją Gabrytm, w ramach wspierania aktywności, zostanie przeprowadzony NORDIC WALKING po okolicznym lesie Chojnowskim. Weźcie ze sobą kijki, na miejscu dostępna będzie limitowana ilość do wypożyczenia!

Równolegle do prowadzonych atrakcji, przez cały dzień dostępne będą różne dodatkowe atrakcje jak np. oprowadzanie na koniu, przejazdy drezynami ręcznymi i spalinowymi, przejazdy lokomotywą, możliwość gry w paintball, wybijanie monet metodą tradycyjną, wykonywanie pamiątkowych listów gończych, banknotów i buttonsów z własną podobizną i nie tylko.

Uprzyjemnią nam dzień pokazy liniowych tańców kowbojskich, Przegląd Psich Talentów, a także kulminacyjny moment, czyli przeprowadzenie pokazu psich zaprzęgów na terenie ośrodka, gdzie wszyscy ustawiając się wzdłuż trasy będziemy mogli kibicować, starać się ocenić, jakimi warunkami muszą wykazać się prowadzący psie zaprzęgi by móc sprawnie nimi kierować, zobaczymy na jakich pojazdach się poruszają, a także jak silne i wytrwałe są te psy północy.

Zapraszamy wszystkich do pozostawienia swoich środków transportu bezpiecznie na terenie stacji Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej w Piasecznie i przyjechania na teren zabawy wraz z pozostałymi gośćmi. Dodatkowo można będzie wziąć udział w symbolicznym, tradycyjnym topieniu marzanny oraz posłuchać historii kolei wąskotorowej równolegle dostrzegając uroki zielonych okolic Warszawy.

PSIE ZAPRZĘGI W PRZYSTANKU RUNÓW

PROGRAM IMPREZY:
10:00 – Otwarcie bram ośrodka i uruchomienie większości atrakcji
10:30 – Zawody Drwali. I konkurencja
11:00 – Pociąg wyrusza z Piaseczna, ze stacji głównej ul. Sienkiewicza 14
11:20 – TOPIENIE MARZANNY W GŁOSKOWIE (dla uczestników jadących kolejką)
12:30 – Przyjazd pociągu do Runowa
12:45 – PRZEGLĄD PSICH TALENTÓW
13:30 – Zawody Drwali. II konkurencja
13:45 – WYŚCIG PSICH ZAPRZĘGÓW
14:15 – Zawody Drwali. III konkurencja
14:45 – Kierowanie psimi zaprzęgami (dla osób, które wygrają w zawodach!)
15:00 – NORDIC WALKING z przewodnikiem po Lesie Chojnowskim
15:30 – Odjazd pociągu z Runowa do Piaseczna
15:45 – Ciepła herbata dla wszystkich, przeniesienie części atrakcji pod dach
16:00 – Gry i zabawy pod dachem w La Fiesta Mexicana z animatorem dnia
19:00 – Zamknięcie bram ośrodka

OD RANA DO ZMIERZCHU:
- Tematyczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
- Pozowanie do zdjęć z Psami Zaprzęgowymi (11:30-15:30)
- Zabawa dla dzieci i dorosłych na psim torze sprawnościowym Aguility
- Nastrojowa muzyka
- Strzelnica z winchesterami i łukami
- Przejazdy wozem traperskim i/lub samochodami terenowymi
- Przejazdy konne i weekendowa szkółka jazdy konnej
- Rozgrywki paintballowe dla grup zorganizowanych
- Gry stołowe i animacje pod dachem
- Ciepłe i zimne przekąski.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie