Informacje9 listopada 2013, 00:00,

Koncert Polski z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie

W poniedziałek 11 listopada 2013 roku, w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie wystąpi kwartet I SOLISTI DI VARSAVIA. W programie koncertu znajdą się również polskie pieśni legionowe w wykonaniu chóru dziecięcego konstancińskiej szkoły muzycznej. Koncert Polski organizowany jest z okazji przypadającego właśnie w poniedziałek (11 listopada) Święta Niepodległości, a tradycyjnie przygotowują go Szkoła Muzyczna I stopnia w Konstancinie-Jeziornie, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP, przy współpracy z gminą Konstancin-Jeziorna.

Wieczór patriotyczny o godz. 18 rozpocznie msza św za Ojczyznę. Po nabożeństwie zostanie odczytany apel poległych, a następnie uczniowie złożą kwiaty pod tablicą pamiątkową. W muzyczną podróż inspirowaną utworami Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i innych znanych polskich kompozytorów wyruszymy o godz. 19. Zabierze nas w nią kwartet "I Solisti di Varsavia". W programie koncertu znajdą się również polskie pieśni legionowe w wykonaniu Chóru Dziecięcego Szkoły Muzycznej w Konstancinie.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje9 listopada 2013, 00:00,

Obchody Święta Niepodległości w Piasecznie

11 listopada 2013 roku zapraszamy na obchody 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele św. Anny w Piasecznie. Następnie o godz. 11.00 przed ratuszem na Pl. Piłsudskiego odbędą się: wystąpienia okolicznościowe władz samorządowych i przedstawiciela kombatantów, hymn państwowy, złożenie wiązanek, zapalenie zniczy, zaśpiewanie przez Chór Lira utworów patriotycznych.

Obchody Święta Niepodległości w Piasecznie

Obchody Święta Niepodległości w Piasecznie program:
godz. 10.00 – Kościół pw. św. Anny w Piasecznie
- Msza święta za Ojczyznę z udziałem Chóru "Lira"
godz. 11.00 – Plac Piłsudskiego - Ratusz
- Hymn państwowy – Chór "Lira", Piaseczyńska Orkiestra Dęta
- wystąpienia okolicznościowe władz samorządowych i przedstawiciela kombatantów
- złożenie wiązanek, zapalenie zniczy
- utwory patriotyczne w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej i Chóru "Lira"

"XV Spotkanie z Pieśnią", Zalesie Górne (szczegóły: www.zalesie-gorne.pl)
- pieśni patriotyczne z gawędą historyczną prof. Grzegorza Nowika

Obchody Święta Niepodległości w Piasecznie

godz. 19.30 – Dom parafialny przy kościele św. Anny w Piasecznie, pl. Piłsudskiego 10
- uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Niny Nowak z akompaniamentem Hanny Andrzejewskiej (fortepian).
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno