Informacje15 stycznia 2010, 00:00,

Koncert poetycko-muzyczny ZIARNEM POLSKI BYć

Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego Barbara Rudzińska-Mękal, Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek oraz Europejska Szkoła Artystyczna w Piasecznie serdecznie zapraszają na koncert poetycko-muzyczny ZIARNEM POLSKI BYć. Koncert odbędzie się, 17 stycznia 2010 roku o godz. 17.00 w Europejskiej Szkole Artystycznej w Piasecznie - Zalesiu Dolnym (ul. Głogowa 19, budynek przy Górkach Szymona).

Koncert poetycko-muzyczny Ziarnem Polski Być

Koncert poetycko-muzyczny Ziarnem Polski Być, organizowany jest w ramach obchodów Roku Chopinowskiego. W programie muzyka Fryderyka Chopina i poezja Juliusza Słowackiego. Koncert w Wykonaniu pianisty Filipa Wojciechowskiego oraz aktora Krzysztofa Janczara. Impreza organizowana jest w ramach projektu "Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009". Zapraszamy na koncert.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje17 stycznia 2010, 00:00,

Pokaz filmu TRZY Grzegorza Emanuela w MGOK Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na pokaz filmu Grzegorza Emanuela TRZY, który odbędzie się 19 stycznia 2010 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Premiera filmu, miała miejsce 29 listopada 2009 roku, natomiast z reportażem z premiery, można zapoznać się na stronie iTVPiaseczno: www.itvpiaseczno.pl Serdecznie zapraszamy na kolejny pokaz filmu Trzy!

Film "TRZY” prod. Film CÓŚ Production, reż. Grzegorz Emanuel, zdj. Piotr Kujaszewski. Aktorzy: Ewa Ziętek, Grzegorz Emanuel, Kamil Krupa, Maria Borowska, Kinga Krupa, Zuzanna Pawlicka, Agnieszka Brzezińska, Maciej Grendus i inni. Czas filmu: 96 min. Produkcja Piaseczno 2007–2009.

Trzy, to prawdopodobnie pierwszy w Piasecznie, pełnometrażowy, amatorski film fabularny. Pokaz premierowy miał miejsce 29. 11. 2009r w Domu Parafialnym przy kościele św. Anny w Piasecznie. Czarno-biały film opowiada prostą, obyczajową historię, której bohaterami są młodzi ludzie, dopiero wchodzący w dorosłość. O czym jest? Na pewno: o miłości! Trochę też o Piasecznie, o miejscach, których już nie ma... I o tym, że cuda jednak się zdarzają!

Uwaga: Rozczarowani mogą być miłośnicy kina akcji, broni i pościgów samochodowych (tych w filmie nie uświadczycie), a także efektów specjalnych, oraz fanatycy przekładający jakość techniczną dźwięku i obrazu nad jego treść i przesłanie (film powstał bez budżetu, profesjonalnego sprzętu, bez fachowców i całego zaplecza technicznego).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno