Informacje14 maja 2013, 00:00,

Koncert PIZZA DRIVER w restauracji Aromat

Restauracja Aromat w Gołkowie zaprasza mieszkańców, na koncert zespołu PIZZA DRIVER, który zagra covery znanych zespołów z lat 80-tych. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja 2013 roku, start o godzinie 20.00, w restauracji Aromat przy ul. Gołkowskiej 4B w Gołkowie (vis a vis sklepu Top Market; trasa Piaseczno - Tarczyn). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na sobotni koncert zespołu Pizza Driver w Gołkowie.

Koncert ZESPO£U PIZZA DRIVER W GO£KOWIE
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 maja 2013, 00:00,

IRAN - KLUB PODRÓżNIKA W PIASECZNIE

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika: IRAN. Spotkanie odbędzie się 14 maja 2013 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas spotkania, będzie można poznać bogaty zbiór wspomnień i zdjęć z podróży po Iranie. O podróży będzie opowiadał Grzegorz Petryszak. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy nie mogąc podróżować a chcą poznać tych, którzy to robią i pięknie o tym opowiadają. Wstęp wolny. Zapraszamy na spotkanie w piaseczyńskim Klubie Podróżnika.

IRAN - KLUB PODRÓżNIKA W PIASECZNIE

Iran – kraj przedstawiany w mediach jako wylęgarnia światowego terroryzmu, obskurantyzmu religijnego i zacofania, gdzie za żadną cenę nie należy jeździć. O uprawianiu turystyki nie ma nawet co wspominać. Podróżowanie po Iranie zdaniem tych samych dziennikarzy, to… skrajne ryzykanctwo i brak wyobraźni (głupota). Autor, który sam jest dziennikarzem, podróżnikiem i prowadzi agencję wyprawową Gotramping przebywał w Iranie kilkakrotnie, w lutym/marcu 2010 r., kiedy publikatory donosiły o fali zamieszek w Teheranie. W czasie 3-tygodniowej wyprawy szukał guza w największych miastach Iranu z Teheranem, Isfahanem, Szirazem i Tabrizem na czele. Bez powodzenia, gdyż nie natknął się na żadne większe zgromadzenie. Za to skrajnie nieodpowiedzialnie plątał się po ruinach Persepolis - stolicy Persji sprzed ponad 2000 lat i Nakszt-e-Rustam - nekropolii królów perskich. Dawał się zarażać syndromem terroryzmu w świątyniach zoroastriańskich w Yazd. Filmował demaskacyjnie irańskich kulturystów w tradycyjnej siłowni Zourkhaneh (pewnie szykujących formę do ataku na Izrael). W sumie pokonał w Iranie 3500 kilometrów. Zaprzyjaźnił się z wieloma irańskimi „terrorystami”. Dał opętać się gościnności współczesnych Persów i ma zamiar tam wrócić.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno