Informacje14 marca 2015, 20:00,

Koncert Pizza Driver w 8 Ball Club

14 marca 2015 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert Pizza Driver. Miejsce: 8 Ball Club przy Jana Pawła II 10, Piaseczno. Zapraszamy na sobotni koncert!

Koncert Pizza Driver w 8 Ball Club

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=37&t=1887&start=450
Informacje13 marca 2015, 09:30,

Spotkanie z pisarką dla dzieci - Agnieszką Frączek w Piasecznie

13 marca 2015 roku o godzinie 9.30 odbędzie się spotkanie z pisarką dla dzieci - Agnieszką Frączek. Miejsce: Oddział biblioteki dla dzieci przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

Spotkanie z pisarką dla dzieci - Agnieszką Frączek w Piasecznie

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010). W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka, Literatura 2008) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka, Literatura 2011), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, Literatura 2009) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie, Literatura 2012). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Literatura 2010). Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranie,Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Literatura 2009oraz Struś na cisie i inne fisie, Literatura 2010). Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10970