Informacje26 marca 2017, 19:00,

Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Archikatedry Warszawskiej

26 marca 2017 roku o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Archikatedry Warszawskiej, który odbędzie się w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence. Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence, GOK Lesznowola.

KONCERT PASYJNY W WYKONANIU CHÓRU ARCHIKATEDRY WARSZAWSKIEJ

Chór Archikatedry Warszawskiej powstał w 1983 roku, pod patronatem Prymasa Polski, kardynała Józefa Glempa. Założycielem i pierwszym dyrygentem Chóru w latach 1983-2004 był ks. prof. Andrzej Filaber. W 2004 roku prowadzenie zespołu przejął dr Dariusz Zimnicki – wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Głównym zadaniem zespołu jest zapewnienie oprawy muzycznej ważnym uroczystościom katedralnym i diecezjalnym. Za całokształt swej działalności wyróżniony został medalem Prymasa Polski "Zasłużonemu dla Kościoła i Narodu". Chór prowadzi także aktywną działalność koncertową – wielokrotnie występował przed słuchaczami w Polsce i zagranicą. Uczestniczył w licznych konkursach krajowych i festiwalach międzynarodowych. Jest laureatem wielu nagród. W październiku 2009 roku otrzymał medal Gloriam Dei Cantare Federacji Caecilianum za całokształt pracy artystycznej. W tym samym roku został także laureatem II nagrody na IX Ogólnopolskim Konkursie Chórów Caecilianum w Warszawie. W październiku 2010 roku Chór zdobył nagrodę Grand Prix i złoty dyplom na IV Ogólnopolskim Konkursie ARS LITURGICA w Gnieźnie. Chór wykonuje dzieła wielu twórców europejskich, jednak przede wszystkim promuje polską muzykę religijną. W swoim repertuarze posiada kompozycje wszystkich epok, często sięga po utwory zapomniane bądź rzadko wykonywane. Zespół dysponuje także dorobkiem fonograficznym, który obejmuje dziewięć płyt z literaturą religijną. Za nagrania polskich kolęd został nagrodzony w 2000 roku podwójną platynową płytą.

Polecane dla Ciebie

Informacje21 marca 2017, 09:30,

Podpisanie umowy CEM Piaseczno - Centrum Edukacyjno-Multimedialne

21 marca 2017 r. o godzinie 9.30 podpisana zostanie umowa z firmą Polaqua na budowę Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie. To największa inwestycja oświatowa w historii gminy. Wartość kontraktu wynosi blisko 50 mln zł.

PODPISANIE UMOWY CEM PIASECZNO - CENTRUM EDUKACYJNO-MULTIMEDIALNE

Wątek na forum: budowa Centrum Edukacyjno-Multimedialne w Piasecznie