Informacje9 stycznia 2010, 00:00,

Koncert Noworoczny Gwiazdy Metropolitan Opera


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek, Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Rudzińska-Mękal oraz Proboszcz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu Ks. Stanisław Śmigasiewicz serdecznie zapraszają na Nadzwyczajny Koncert Noworoczny Gwiazdy Metropolitan Opera. Koncert odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia 2010 roku o godz. 19.00, w kościele pw. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu. Wstęp wolny. Wystąpi światowej sławy sopranistka Gwendolyn Bradley (USA) oraz Zespół Kameralny pod dyrekcją Janusza Powolnego.

W programie koncertu usłyszymy amerykańską muzykę musicalową i negro spirituals. Koncert poprowadzi Małgorzata Jarecka-Powolny. Gwendolyn Bradley jest amerykańską śpiewaczką - sopranem koloraturowym. Jej repertuar sceniczny obejmuje utwory od muzyki baroku po XX wiek. Debiutowała w 1976 r. rolą Nannetty w operze Verdiego "Falstaff" w Lake George Opera. Od 1981 występowała na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W Europie debiutowała w 1983 r. na scenie Netherlands Opera w tytułowej roli Rodelindy Haendla. W 1987 r. wystąpiła po raz pierwszy W Berlinie, śpiewając rolę Gildy w "Rigoletto" Verdiego na scenie Deutsche Opera. Koncert odbywa się w ramach projektu Powiat Piaseczyński stolicą kulturalną Mazowsza 2009. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje11 stycznia 2010, 00:00,

WOŚP Jam Session przyjdź na Wtorek Jazzowy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 12 stycznia 2010 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49. Będzie to Jam Session na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy na Jazzowy Wtorek do Ośrodka Kultury Piaseczno.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie