Informacje12 listopada 2017, 16:00,

Koncert niepodległościowy zespołu śpiewaczego TĘCZA w Magdalence


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


12 listopada 2017 roku o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego TĘCZA. Prowadzenie: Tomasz Winiarski. Miejsce: CIS Magdalenka, ul. Lipowa 28. Zapraszamy!

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY ZESPOŁU ŚPIEWACZEGO TĘCZA W MAGDALENCE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 listopada 2017, 17:30,

Magia Nepalu - Klub Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 listopada 2017 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont nt.: Magia Nepalu - Tomek Tulak. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

MAGIA NEPALU - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT W MYSIADLE

Jeszcze pół wieku temu Nepal był zamknięty dla wszystkich zwiedzających. W ostatnich dekadach zamienił się w Mekkę dla ludzi kochających góry, przyrodę i egzotyczną, azjatycką kulturę. Na północy kraju znajdują się najwyższe góry świata Himalaje – z wieloma ośmiotysięcznikami. Środkowy Nepal to niższe góry zamieszkałe przez ludy pochodzenia tybetańskiego i indyjskiego. Na południu kraju znajduje się płaska i gorąca kraina – Terai. Nepal to prawdziwy tygiel religii, kultur i narodów, które nauczyły się żyć ze sobą w zgodzie, wzajemnie się uzupełniając.

Pokaz zaczniemy od Doliny Katmandu. Przeniesiemy się w czasie spacerując po starożytnych miastach królewskich Katmandu, Patanie czy Bhaktapur. Miasta te są pełne starej, ceglanej zabudowy oraz wielopiętrowych świątyń, poświęconych hinduistycznym i tybetańskim bóstwom. Zobaczymy miejsca, gdzie żyją uchodźcy z Tybetu m.in. Bodhanath, gdzie wybudowano olbrzymią stupę. Zobaczymy zdjęcia z Parku Narodowego Chitwan - safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Ze spokojnej Pokhary wyruszymy na wirtualny trekking w Himalaje. Zobaczymy wiele zdjęć pięknych gór i wiosek u podnóża Himalajów przypominających skanseny.

Tomek Tulak - to założyciel i właściciel klubu podróży OM Tramping, absolwent leśnictwa i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf-amator. Od wielu lat podróżuje, w tym spędził kilka lat w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo. Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania innych kultur. Ulubione kierunki to przede wszystkim Azja: Syberia, Indie, Nepal, kraje Indochin, Pakistan. Często podróżuje również do Ameryki Południowej i Północnej. Cały czas pełny nowych inicjatyw podróżniczych i pomysłów. Zdjęcia z jego podróży można zobaczyć na stronie: www.baranek.aksarai.pl oraz na blogu: whereistomek.blogspot.com

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie