Informacje23 listopada 2007, 00:00,

Koncert NIC INNEGO w Kinie Uciecha Góra Kalwaria

Dziś 23 listopada 2007 roku, o godzinie 20:00 w Kinie Uciecha przy ulicy Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii, odbędzie koncert Nic Innego. NIC INNEGO to ośmiu muzyków oraz VJ Fx. Grają energetyczny jazz połączony z niesamowitymi wizualizacjami. Wstęp na koncert NIC INNEGO kosztuje 6 złotych. Serdecznie zapraszamy na koncert do Góry Kalwarii.

Koncert NIC INNEGO w Kinie Uciecha Góra Kalwaria

Zespół NIC INNEGO, powstał w 2004 roku, w Zalesiu Dolnym. Nic Innego to 8 muzyków oraz VJ Fx. Marcin Adamski czuwa za bębnami. Pól człowiek, pól metronom. Bystry obserwator, który zawsze wie gdzie jest "raz" - szczególnie w rytmach na 5, 7, 9 oraz siedemdziesiąt trzy osiemdziesiąte piąte. Urozmaica je niebagatelnymi przejściami. Kuba Boruszewski zwany jest przez niektórych "Godzilla Basu". To właśnie on przynosi melodyjne motywy w połamanych rytmach. Lider skromny i demokratyczny. Janek Jędrzejczyk gra na pianie elektrycznym. Cieszy się, że większość akordów na pianie elektrycznym brzmi tak samo, co daje duże możliwości eksperymentowania przy niskim ryzyku wtopy. Igor Chołda kongista, na fotografiach live ma zazwyczaj rozmyte dłonie. Jarek Praszczałek nie tylko na trąbce gra bardzo dużo bardzo różnych rzeczy, ale pamięta co i z kim. Rafal Gańko entuzjastyczny i zaangażowany trębacz, zawsze trafia w punkt. A nie ma, blisko, bo aż z Mińska Mazowieckiego. Karol Gołowacz zakręcony i wyluzowany muzyk o fascynująco nieprzewidywalnych frazach. Adam Kłosiński przyjazny puzonista o milej aparycji i siarczystym języku. VJ F/X Adam Rosołowski profesjonalnie steruje wizualizacjami, jak niegdyś gitarą elektryczną. Jego pokazy przekraczają możliwości świadomości niewspomaganej. Sprawdź to sam!

Skład zespołu NIC INNEGO, początkowo opierał swoją twórczość na umiejętnym rozbudowywaniu błahych tematów w urozmaicone, improwizowane formy o jazzowych aspiracjach. Po kilku tygodniach prób i poszukiwań własnego stylu muzycy zdecydowali się na powiększenie składu. Była to, jak się później okazało, trafna decyzja. Do zespołu dołączyli: Jarek Praszczałek - trąbka oraz Rafał Gańko - trąbka. Tak wzbogacona grupa oraz elementy zaczerpnięte z jazzu kreowane przez trąbki doprowadziły do ożywienia muzyki zespołu. Dynamiczne i za razem czilałtowe kompozycje osadzone w atmosferze muzyki obrazowej, filmowej zostały w pełni zaakceptowane przez skład. Grupa NIC INNEGO zadebiutowała w 2006 roku, przed publicznością klubu Klinika, skąd pochodzi również demo zespołu. Było to udane wystąpienie urozmaicone popisowymi partiami instrumentalnymi oraz niepowtarzalną projekcją wizualizacji Vj F/X, który na stałe związał się z zespołem i stanowi jego integralną część.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje23 listopada 2007, 00:00,

You Can Dance Po Prostu Tańcz w Klubie Szczelina

Klub młodzieżowy Szczelina zaprasza serdecznie na imprezę taneczną You Can Dance Po Prostu Tańcz w Górze Kalwarii. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 24 listopada 2007 roku, od godziny 20:00 w Klubie Szczelina, który mieście się przy ulicy Ks. Sajny 6 w Górze Kalwarii. Wstęp na imprezę jest wolny! Patronat medialny nad imprezą objął portal GoraKalwaria.net (współpracują z nami) - zobacz plakat. Zapraszamy na imprezę taneczną You Can Dance Po Prostu Tańcz do Klubu Szczelina w Górze Kalwarii.