Informacje13 marca 2016, 19:00,

Koncert Nahorny Trio w Piasecznie

13 marca 2016 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert Nahorny Trio, w ramach Niedzieli z Jazzem w Piasecznie. W programie koncertu, znajdą się kompozycje artysty z najnowszej płyty Nahorny Trio Hope, inspirowane wydarzeniami z historii Polski (powstanie warszawskie, stan wojenny), poezją Jana Kochanowskiego i muzyką Kurpiów. Razem z Nahornym wystąpią Mariusz Bogdanowicz na kontrabasie oraz Piotr Biskupski na perkusji. Koncert Nahorny Trio odbędzie się w sali Domu Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49. Bilety wstępu w cenie 15 zł kupić można w kasach Centrum Kultury. Zapraszamy!

KONCERT NAHORNY TRIO W PIASECZNIE

Muzyka tria Nahorny Trio to wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje lidera. Jej charakter, mimo że utrzymany w kanonie tria jazzowego, nosi romantyczne i bardzo słowiańskie piętno. Znajdują się tu zarówno utwory pisane specjalnie na trio, jak również instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego, takie jak „Jej Portret”, „Czas rozpalić piec” czy „Księżyc nad Kościeliskiem”. Włodzimierz Nahorny to postać niemająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem PWSM w Sopocie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Jest kompozytorem najsłynniejszej powojennej polskiej piosenki „Jej Portret”. Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim Bim-Bomem, z zespołem A. Trzaskowskiego, A. Kurylewicza, i wreszcie z zespołem Breakout w okresie jego największej popularności. Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja, język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Od samego początku kariery wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. Jego idiom to pojęcie tak szerokie, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych doświadczeń. Jest człowiekiem o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełnym energii i nowatorskich koncepcji. Przez krytyków nazwany jest „Chopinem jazzu”.

Informacje15 marca 2016, 20:00,

Chiny z dala od wielkiego miasta - Klub Podróżnika w Piasecznie

15 marca 2016 roku o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika nt.: Chiny z dala od wielkiego miasta. Miejsce spotkania: Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Prelegentka: Anna Jaklewicz, prowadzi: Tomasz Pakuła. Wstęp wolny.

CHINY Z DALA OD WIELKIEGO MIASTA - KLUB PODRÓŻNIKA W PIASECZNIE

Chiny z zupełnie innej strony! Z dala od dusznych, gigantycznych miast i wielkiej polityki. Podczas godzinnej prezentacji udamy się w podróż po najpiękniejszych zakątkach Państwa Środka, do ukrytych wśród ryżowych poletek wiosek grup etnicznych, które nadal kultywują unikatowe zwyczaje. Odwiedzimy „królestwo kobiet” nad jeziorem Lugu zamieszkałe przez matriarchalnych Mosuo, którzy nie znają formalnych małżeństw, weźmiemy udział w weselu mniejszości narodowej Bai i muzycznym święcie gry na bambusowych fletach we wiosce Dongów, spędzimy noc w okrągłych domach – fortecach ludności Hakka, przyjrzymy się fascynującym strojom kobiet z mniejszości Miao i dowiemy jak wytwarza się barwnik indygo.