Informacje8 kwietnia 2010, 00:00,

Koncert na rzecz Fundacji Pomóż Dorosnąć w Piasecznie

W najbliższą niedzielę 11 kwietnia 2010 roku, odbędzie się koncert na rzecz Fundacji Pomóż Dorosnąć. Grać będą dla bardzo chorego człowieka, który bardzo potrzebuje naszej pomocy. Oprócz koncertu Re-fun-dacji, będziecie mogli obejrzeć spektakl Hotel Palace wg. Rolanda Topora w fantastycznej obsadzie i wykonaniu Teatru M.I.N.. Cegiełki na rzecz Fundacji (30 i 50 złotych) do nabycia przed koncertem. Koncert odbędzie się 11 kwietnia 2010 roku, o godzinie 19:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

Re-Fun-Dacja Grupa o nazwie Fundacja powstała około 1997 r. w Piasecznie, w podziemnej sali prób gdzie dziś jest pub Vulcan. Ideą zespołu było domowe muzykowanie przejawiające się w luźnych formach opartych na transowych rytmach z dużą ilością improwizacji. Wkrótce muzyka przeniosła się do Zalesia - do piwnicy Mikusia. W spotkaniach uczestniczyli m. in. Aga, Aneta, Karusia, Kasia, Edyta, Monique, Jordan, Lubosz, Miki, Damian, Dziengiel, Robo, Miziel, Tomi, Piasek, i wielu innych znajomych. W nowym stuleciu zespół zaczął grać ustalone formy – piosenki i występować publicznie. Fundacja koncertowała m. in. w CDQ, Węgorzewie (Prince Rocks Festival), w Danii. Grupa przestała działać gdy Karusia wyjechała na pół roku do Indii. W 2004 r. Marek Mikucki powołał do życia zespół K.MIETKI (od ksywki basisty) później nazwany RE.FUN.DACJA. W nowym składzie m. in. śpiewa Aga, na perkusji grają Marcin Adamski i Kuba Bruszewski, na basie „Mietek” Piechota. Strona: refundacja

TEATR RUCHU I TAńCA MIN

Teatr Ruchu i Tańca M.I.N tworzy spektakle oparte na ruchu i różnych formach tańca. Twórcy lubią spektakle, które są o czymś, które poruszają i takie spektakle starają się robić. Teatr M.I.N. wystąpi w składzie: Magdalena Gajda, Magdalena Gołębiewska, Monika Iwanow, Magdalena Pogorzelska, Karolina Puchała, Agnieszka Szumigaj, Agata Winconek oraz Filip £opuski, Przemysław Peak, Tomasz Strzeżek. "Hotel Palace" Roland Topor i przyjaciele. "Tak jak w Polsce mówi się Rejsem, tak we Francji cytatami z Hotelu Palace. Przez wiele lat kultowy serial kształtował typ francuskiego humoru. Wielokrotnie i na rozmaite sposoby przenoszony na deski teatru".
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje29 marca 2010, 00:00,

Konkursy fotograficzne Zdjęcie Miesiąca oraz Tematyczne

Wielkimi krokami zbliża się KWIECIEń 2010 roku, a wraz z nim kolejne edycji konkursu Zdjęcie Miesiąca. Informuję, że osoby zainteresowane konkursem w edycji KWIECIEń 2010, powinny od 1 do 10 kwietnia 2010 roku, przesłać swoje zdjęcie na adres mailowy: konkurs@powiat-piaseczynski.info Zgłaszane przez Was zdjęcia, powinny być wykonane w miesiącu - marzec 2010 roku. Wszystkich, zainteresowanych konkursem, odsyłam do zapoznania się z wątkiem styczniowej edycji konkursu: KWIECIEń 2010

Konkursy fotograficzne Zdjęcie Miesiąca oraz Zdjęcie Tematyczne

Oprócz konkursu Zdjęcie Miesiąca, w kwietniu kolejny konkurs fotograficzny tematyczny. Zdjęcia muszą być zgodne z tematem danej edycji konkursu. Na konkurs przyjmujemy zdjęcia zgodne z tematem: architektura Piaseczna i okolic. Zdjęcia należy przesłać od 1 do 5 kwietnia 2010 roku. Więcej informacji w wątku: architektura Piaseczna i okolic. Prośba o napisania w mailu, w jakiej miejscowości znajduje się architektura pokazana na zdjęciu. Zachęcam mieszkańców, do wzięcia udziału w obu konkursach fotograficznych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców Powiat Piaseczyński
Tematy: