Informacje8 kwietnia 2010, 00:00,

Koncert na rzecz Fundacji Pomóż Dorosnąć w Piasecznie

W najbliższą niedzielę 11 kwietnia 2010 roku, odbędzie się koncert na rzecz Fundacji Pomóż Dorosnąć. Grać będą dla bardzo chorego człowieka, który bardzo potrzebuje naszej pomocy. Oprócz koncertu Re-fun-dacji, będziecie mogli obejrzeć spektakl Hotel Palace wg. Rolanda Topora w fantastycznej obsadzie i wykonaniu Teatru M.I.N.. Cegiełki na rzecz Fundacji (30 i 50 złotych) do nabycia przed koncertem. Koncert odbędzie się 11 kwietnia 2010 roku, o godzinie 19:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

Re-Fun-Dacja Grupa o nazwie Fundacja powstała około 1997 r. w Piasecznie, w podziemnej sali prób gdzie dziś jest pub Vulcan. Ideą zespołu było domowe muzykowanie przejawiające się w luźnych formach opartych na transowych rytmach z dużą ilością improwizacji. Wkrótce muzyka przeniosła się do Zalesia - do piwnicy Mikusia. W spotkaniach uczestniczyli m. in. Aga, Aneta, Karusia, Kasia, Edyta, Monique, Jordan, Lubosz, Miki, Damian, Dziengiel, Robo, Miziel, Tomi, Piasek, i wielu innych znajomych. W nowym stuleciu zespół zaczął grać ustalone formy – piosenki i występować publicznie. Fundacja koncertowała m. in. w CDQ, Węgorzewie (Prince Rocks Festival), w Danii. Grupa przestała działać gdy Karusia wyjechała na pół roku do Indii. W 2004 r. Marek Mikucki powołał do życia zespół K.MIETKI (od ksywki basisty) później nazwany RE.FUN.DACJA. W nowym składzie m. in. śpiewa Aga, na perkusji grają Marcin Adamski i Kuba Bruszewski, na basie „Mietek” Piechota. Strona: refundacja

TEATR RUCHU I TAńCA MIN

Teatr Ruchu i Tańca M.I.N tworzy spektakle oparte na ruchu i różnych formach tańca. Twórcy lubią spektakle, które są o czymś, które poruszają i takie spektakle starają się robić. Teatr M.I.N. wystąpi w składzie: Magdalena Gajda, Magdalena Gołębiewska, Monika Iwanow, Magdalena Pogorzelska, Karolina Puchała, Agnieszka Szumigaj, Agata Winconek oraz Filip £opuski, Przemysław Peak, Tomasz Strzeżek. "Hotel Palace" Roland Topor i przyjaciele. "Tak jak w Polsce mówi się Rejsem, tak we Francji cytatami z Hotelu Palace. Przez wiele lat kultowy serial kształtował typ francuskiego humoru. Wielokrotnie i na rozmaite sposoby przenoszony na deski teatru".
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje26 marca 2010, 00:00,

Wycieczka z Pędziwiatrem Piaseczno po okolicach Piaseczna

W związku z pogłoskami o przyjściu wiosny, w najbliższą niedzielę polecamy, wspólne rowerowanie z KTR Pędziwiatr. Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na otwarcie sezonu i niedzielną wycieczkę rowerową: PO OKOLICACH PIASECZNA. W planach jest kilka kilometrów wokół Piaseczna, być może ognisko, a na pewno dobra zabawa na rowerze.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 28 marca 2010 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piaseczno.masa.waw.pl (współpracują z nami). Zapraszamy na wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno