Informacje10 kwietnia 2016, 16:00,

Koncert muzyczno-poetycki dla Papieża-Polaka w Tarczynie

Burmistrz Tarczyna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają na koncert muzyczno-poetycki dla Papieża-Polaka, który odbędzie się 10 kwietnia 2016 roku o godz. 16.00. Miejsce: Sala widowiskowa im. Mieczysława Fogga, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Wstęp wolny.

KONCERT MUZYCZNO-POETYCKI DLA PAPIEŻA-POLAKA W TARCZYNIE

Wykonawcy:
Zespół jazzowy Nic Innego
Maciej Zych – saksofon
Rafał Gańko – trąbka
Jan Jędrzejczyk – fortepian
Jakub Bruszewski – gitara basowa
Marcin Adamski – perkusja

Chór Miasta Tarczyna
Jan Zakrzewski – opieka wokalna
Jarosław Praszczałek – dyrygent

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Informacje6 kwietnia 2016, 20:14,

Jednokierunkowa Świętojańska w Piasecznie

Wraz z zamknięciem wiaduktu w al. Kalin wykonawca modernizacji linii kolejowej Trakcja PRKiL S.A. wdrożył w sąsiedztwie wiaduktu tymczasową organizacje ruchu: m.in. na części ul. Świętojańskiej, przy której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 1.

JEDNOKIERUNKOWA ŚWIĘTOJAŃSKA W PIASECZNIE

Przewidując wzrost natężenia ruchu w obszarze szkoły, w trosce o bezpieczeństwo uczniów i komfort rodziców dowożących dzieci do placówki, na odcinku od ronda im. Solidarności do ul. Krótkiej, wprowadzono ruch jednokierunkowy (rozwiązanie zyskało pozytywną opinię Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie). Wyjazd z obszaru szkoły przewidziano ul. 1 Maja (alternatywnie również ul. Staropolską, Rejtana). Wszystkie trasy stosownie oznakowano. Urząd Miasta i Gminy jest w stałym kontakcie z wykonawcą modernizacji linii kolejowej i na bieżąco analizuje trudności wynikające z tymczasowej organizacji ruchu. Trasa objazdów nie jest ostateczna. Wszystkie ewentualne wnioski i uwagi mieszkańców będą – po analizie UMiG –kierowane do wykonawcy inwestycji.

Wszystkich kierowców prosimy o cierpliwość i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.