Informacje28 czerwca 2008, 00:00,

Koncert MUSICA DA CAMERA - Park Zdrojowy Konstancin

Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury serdecznie zapraszają na koncert MUSICA DA CAMERA, który odbedzie się w najbliższą niedzielę 29 czerwca 2008 roku, o godzinie 16:00. Miejsce koncertu: Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie. Wstęp wolny. Koncert Musica da Camera, będzie swoistym mirażem tańców salonowych, wiedeńskich, Straussowskich i innych z muzyką przedwojenną dancingową oraz walcami i słynnymi tangami. Zapraszamy na Musica da Camera w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje28 czerwca 2008, 00:00,

III edycja PUCHAR MAZOWSZA MTB w Górze Kalwarii

Warszawski Klub Kolarski zaprasza na III edycję zawodów PUCHAR MAZOWSZA MTB 2008 w KOLARSTWIE GÓRSKIM CROSS COUNTRY. Po raz pierwszy impreza odbędzie się u stóp Góry Kalwarii, gdzie na kolarzy czekać będzie kilka wyjątkowo trudnych, jak na tę okolicę, podjazdów. Puchar Mazowsza MTB w Górze Kalwarii odbędzie się w niedzielę 29 czerwca 2008 roku, a początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:30. Miejscem startu poszczególnych wyścigów będzie teren Pasternika, obok oczyszczalni ścieków na skarpie wiślanej (mapa). Serdecznie zapraszamy na Puchar Mazowsza MTB w Górze Kalwarii.

PUCHAR MAZOWSZA MTB
autor zdjęcia: Marcin Górajec www.magor.lp.pl

Program Puchar Mazowsza MTB Góra Kalwaria:

09:30 początek imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów,
10:30 start kategorii Dzieci K+M,
11:00 start kategorii młodzik, młodziczka, juniorka młodsza,
11:45 start kategorii junior młodszy, masters II, kobiety elita,
13:00 start kategorii junior, orlik, elita, masters I,
- po zakończeniu ostatniego wyścigu - dekoracja pozostałych kategorii i zakończenie imprezy Puchar Mazowsza MTB w Górze Kalwarii.

Puchar Mazowsza MTB w Górze Kalwarii opis trasy: starannie przygotowywana trasa, będzie wiodła głównie po skoszonej trawie wzdłuż pradoliny Wisły. Pętla licząca 4 km zostanie wytyczona w taki sposób, by spełnić sportowe oczekiwania startujących. Organizatorzy przewidują kilka ostrych wzniesień oraz szybkie zjazdy, czyli to, co miłośnicy XC lubią najbardziej. Start na łące i zaraz po nim cztery podjazdy przeplatane mniej, bądź bardziej stromymi zjazdami. Podjazdy wyjątkowo długie jak na mazowieckie warunki. Na koniec długi zjazd ulicą Wiślaną, zakręt na mostek i przeprawa po płaskim przez łąki i wyjątkowo tego roku wysokie chszcze. Brak piachu, dużo trasy wiedzie po skoszonej trawie bądź utwardzonej ścieżce. Całość powinna się zamknąć w 4-5km.

Celem Pucharu Mazowsza MTB w Kolarstwie Górskim Cross Country jest: popularyzacja kolarstwa górskiego oraz zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Mazowsza, wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach indywidualnych. Więcej informacji na temat Pucharu Mazowsza MTB, można przeczytać na stronie: www.pucharmazowsza.pl Zapraszamy na niedzielny Puchar Mazowsza MTB w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria