Informacje25 października 2014, 16:30,

Koncert Mały Chór Wielkich Serc

Zapraszamy na koncert dziecięcego chóru Mały Chór Wielkich Serc, który odbędzie się 25 października 2014 roku o godz. 16.30 w sali widowiskowej GOK w Tarczynie. Wejściówki na koncert (bezpłatne) dostępne będą do odbioru od dnia 14 października w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Juliana Stępkowskiego 17, pok. 101 (I piętro).

Koncert Mały Chór Wielkich Serc

Zespół na co dzień działa przy Parafii Franciszkańskiej p.w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie śpiewa w nim około 50 dzieci w wieku od 5 do 14 lat, a jego założycielem i prowadzącym jest o. Piotr Kleszcz, który komponuje i układa dla chórku teksty. "Mały Chór Wielkich Serc" czynnie koncertuje w Polsce i za granicą a już niebawem zaśpiewa specjalnie dla Nas – w Tarczynie! Strona zespołu: http://mchws.franciszkanie-warszawa.pl

Informacje25 października 2014, 10:00,

Wiola i śpiewające drzewo - spotkania muzyczne dla dzieci

Żyjemy w świecie rozmaitych dźwięków. Nie zawsze przyjaznych i przyjemnych dla naszego ucha. Zajęcia z cyklu "Wiola i śpiewające drzewo" pomogą młodym słuchaczom wyłonić spośród otaczającej nas kakofonii dźwięków te, które są najbliższe naturze człowieka, niosące harmonię i radość.Słuchając autorskiej bajki o małej dziewczynce Wioli i jej przyjacielu - zaczarowanym drzewie, dzieci wkroczą w świat dźwięków przyrody, spotkają znane piosenki i poznają nowe, usłyszą fragmenty kompozycji Chopina, Mozarta, Griega.

Wiola i śpiewające drzewo - spotkania muzyczne dla dzieci

A wszystko to w towarzystwie jednego z najpiękniejszych instrumentów muzycznych - wiolonczeli, która to ( uchylmy nieco rąbka tajemnicy) jest główną bohaterką tej bajki. Początek edukacji muzycznej może być miły i niezobowiązujący, przy śpiewaniu, rysowaniu i bajce. A na żmudne ćwiczenia i zajęcia z teorii może kiedyś przyjdzie pora... Zajęcia prowadzi wiolonczelistka Olena Żurowa, absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie oraz UMFC w Warszawie. Koszt 20zł/ dziecko. Spotkanie odbędzie się 25 października 2014 roku o godz. 10.00. Miejsce: Niebieskie Migdały, Granitowa 18F w Piasecznie.