Informacje3 lipca 2016, 16:00,

Koncert Letni MUSICA DA CAMERA


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Tradycyjnie latem zapraszamy do Amfiteatru w Parku Zdrojowym, na koncerty z cyklu Musica da Camera, w których prezentowane są konstancińskiej publiczności przeboje muzyki klasycznej, filmowej i jazzu. Jako pierwszy usłyszymy koncert pn.: W romantycznym nastroju. W programie najpiękniejsze walce i utwory kompozytorów romantycznych. Zapraszamy 3 lipca 2016 roku o godz. 16.00. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert letni Musica da Camera.

KONCERT LETNI MUSICA DA CAMERA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 sierpnia 2016, 11:00,

KULINARNE PODRÓŻE czyli warsztaty podróżniczo-kulinarne dla dzieci


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na KULINARNE PODRÓŻE, czyli warsztaty podróżniczo-kulinarne dla dzieci. Na proponowanych zajęciach dowiemy się o regionalnych potrawach, a także zwyczajach i innych ciekawostkach związanych z danym regionem świata. Poprzez aktywność ruchową, muzyczną i plastyczną, a przede wszystkim kulinarną (proste potrawy do przygotowania w warunkach muzealnych) sprawimy, iż każdy z uczestników wzbogaci swoją wiedzę i będzie miał okazję do poznania nowych przypraw, smaków, zapachów czyli przeżycia wspaniałej zabawy.

KULINARNE PODRÓŻE CZYLI WARSZTATY PODRÓŻNICZO-KULINARNE DLA DZIECI

TERMIN: 2-4.08.2016 r., godz. 11.00 – 13.00
MIEJSCE: Muzeum Regionalne w Piasecznie, pl. Piłsudskiego 10
KOSZT: 10 zł/ 1 warsztat
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: muzeumpiaseczno@kulturalni.pl lub 22 737 23 99
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Program warsztatów KULINARNE PODRÓŻE:
2 sierpnia (wtorek) - „wyruszymy” do krajów leżących nad Morzem Śródziemnym zapoznając się z tradycjami i smakami kuchni włoskiej, chorwackiej i greckie
3 sierpnia (środa) - „odbędziemy” podróż do Afryki Północnej (Maroka, Tunezji, Egiptu); zagościmy u Beduinów w oazie, posmakujemy egzotycznych owoców, przygotujemy prostą potrawę w oparciu o kaszkę kuskus
4 sierpnia (czwartek) - „odwiedzimy” Meksyk; poznamy tamtejsze zwyczaje kulinarne, łączące w sobie tradycje prekolumbijskie i hiszpańskie; dowiemy się co to jest taco, salsa, pozole; przygotujemy sos guacamole, na bazie awokado.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie