Informacje25 sierpnia 2007, 00:00,

Koncert kwintetu jazzowego Oddlot w Górze Kalwarii

W piątek 31 sierpnia 2007 roku, o godzinie 20:30 w Kinie Uciecha przy ulicy KS. Sajny 14, odbędzie się koncert kwintetu jazzowego Oddlot. Wstęp na koncert tylko 5 złotych. W skład zespołu Oddlot wchodzą: Adam Drzewięcki (piano), Piotr Grudziński (gitara elektryczna), £ukasz Jan Jozwiak (gitara basowa), Paweł Kłeczek (gitara elektryczna), Karol Krąż (perkusja).

Koncert Funkowo Jazzowy Oddlot w Górze Kalwarii

Zespół Oddlot zaprezentuje nowe aranżacje standardów jazzowych, utwory własne oraz zapewne nie zabraknie gorących i spontanicznych improwizacji kolegi Grudzina. Muzyka zespołu Oddlot to muzyka młoda i świeża, wysublimowana i energetyczna.

Informację o koncercie Oddlotu otrzymaliśmy od Arkadiusza Strzyżewskiego z portalu gorakalwaria.net. Portal młodych dla mieszkańców Góry Kalwarii gorakalwaria.net, objął patronat medialny nad koncertem. Zapoznaj się z plakatem, który przygotował Rafał Korczak: oddlot (jpg). Zapraszamy na koncert kwintetu Oddlot w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje26 sierpnia 2007, 00:00,

Firma TDP Piaseczno dyskryminuje i straszy pracowników

W gazecie Kurier Południowy (nr 32) pojawiły się kolejne doniesienia o sytuacji, jaka panuje w firmie TDP Piaseczno. Okazuje się, że koncern Videocon (właściciel TDP Sp. z o.o.) rozpoczął etap zmniejszania pensji pracowników. Cięcia dotyczą osób z wyższego szczebla administracyjnego. Pracownicy skarżą się na sposób, w jaki przedstawiciele Videocon prowadzą z nimi rozmowy w związku z wyrównywaniem struktur płacowych.

Thomson TDP w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Jedna z pracownic firmy TDP Piaseczno poinformowała redakcję gazety Kurier Południowy, że pracownicy są zastraszani i naciskani podczas indywidualnych rozmów z właścicielami firmy TDP w Piasecznie. Większość ludzi godzi się na obniżkę pensji, ale część nie może już tego wytrzymać i odchodzi z firmy. Pracownicy TDP Piaseczno twierdzą, że w ich firmie stosowany jest mobbing (według art. 943 § 2. kodeksu pracy mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników).

Pracownicy poinformowali, że osoby, które nie godzą się na obniżki pensji wysyłane są na postój. Oprócz tego przy obniżaniu pensji, dochodzi do dyskryminacji ze względu na płeć. Przykładowo kobiecie zaproponowano obniżkę pensji o 28%, a mężczyźnie na podobnym stanowisku - obniżkę tylko o 10%. Pracownicy firmy TDP Piaseczno mają sporo zastrzeżeń, co do wyrównywania (zmniejszania) płac, oraz sposobów rozmowy z nimi. Sprawą zainteresowały się już Związki Zawodowe NSZZ Solidarność, którzy w związku ze skargami pracowników chcą nadzorować przebieg tych rozmów z pracownikami. W artykule Anny żuber w Kurierze Południowym został również zacytowany jeden z listów pracowników TDP Piaseczno. Jeżeli macie coś do dodania, to zapraszamy do komentowania informacji.

Osoby, które są zainteresowane sprawą TDP Piaseczno zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: Videocon nie restrukturyzuje Thomson TDP Piaseczno (2007-07-06), Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie (2007-05-22), Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie (2007-04-21). Czekamy na Wasze komentarze, oraz zapraszamy do rozmowy na naszym prywatnym forum, w temacie: masowe zwolnienia w TDP Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno