Informacje14 maja 2011, 00:00,

Koncert Krystyny Prońko z okazji Gminnego Dnia Seniora

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli oraz Zespół Obsługi Placówek Oświatowych serdecznie zapraszają na koncert KRYSTYNY PROńKO, z okazji Gminnego Dnia Seniora. Koncert odbędzie się 15 maja 2011 roku o godz. 18.00. Miejsce: Hala sportowa w ZS w £azach, ul. Słojewskiego 1. Wstęp wolny. Zapraszamy.

KONCERT KRYSTYNY PROńKO

Krystyna Prońko to piosenkarka i kompozytor, pedagog muzyczny. Towarzyszy jej zespól w skladzie: Paweł Serafiński - organy Hammonda, piano Fendera, Magda Czwojda - gitara, Marta Zalewska - gitara basowa, Kuba Raczyński- saksofony, Radek Bolewski lub Michał Czwojda – perkusja. Repertuar to niezwykła mieszanka największych hitów (między innymi: Małe tęsknoty, Deszcz w Cisnej, Jesteś lekiem na całe zło, W jakim obcym domu, Poranne łzy, Papierowe ptaki), starych przebojów w nowych aranżacjach (np. Pierwszy siwy włos , Przyjdź w taką noc, Dzisiaj nagle wymyśliłam ciebie), a także nowych piosenek (m.in.: Chodzi po głowie, Wpadłam tu). Więcej informacji na temat Krystyny Prońko, można przeczytać na stronie internetowej: www.krystynapronko.pl
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje14 maja 2011, 00:00,

Chór EPIFANIA wystąpi na Wiośnie Muzycznej Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną. W najbliższą niedzielę 15 maja 2011 roku, o godzinie 20:30 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie (ul. Słowicza 1), wystąpi Chór EPIFANIA - Orkiestra Kameralna. Dyrygent: Wiesław Jeleń. Prowadzenie: Zofia Sajkowska (Estrada Kameralna Filharmonii Narodowej). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Chór EPIFANIA

Chór EPIFANIA istnieje od 1991 r. Jego założycielem i dyrygentem jest Wiesław Jeleń. Powstał przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie, po podziale administracyjnym kontynuuje pracę w nowej, sąsiedniej parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego przy ul. Ateńskiej 12 w Warszawie. Obecnie w zespole śpiewa 35 chórzystów - uczniów, studentów i absolwentów warszawskich szkół i uczelni. Oprócz przygotowywania oprawy muzycznej wszystkich większych świąt i uroczystości kościelnych w swojej parafii, Epifania prowadzi aktywne życie koncertowe.

Chór występował w wielu miastach Polski, a także poza granicami kraju: w Holandii, we Włoszech, na Ukrainie. Chór Epifania wraz z innymi warszawskimi chórami śpiewał podczas pielgrzymek papieskich do Polski: w 1999 r. w czasie Mszy Świętej celebrowanej przez Jana Pawła II oraz w 2006 r. podczas Liturgii sprawowanej przez Benedykta XVI. Chór współpracował z wieloma orkiestrami. Z kameralną orkiestrą Concentus pro arte, którą dyrygował prof. Włodzimierz Porczyński rokrocznie dawał koncerty kolędowe w wielu kościołach Warszawy. Współpracował także ze znakomitym zespołem muzyki dawnej grającym na instrumentach barokowych IL TEMPO kierowanym przez Agatę Sapiechę. Ostatnio podjął współpracę z Orkiestrą Sinfonia Nova £ukasza Wojakowskiego i Sinfonia Viva kierowaną przez Tomasza Radziwonowicza. Epifania bierze udział w licznych konkursach i przeglądach chóralnych.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno