Informacje31 grudnia 2013, 00:00,

Koncert koled i pastorałek w wykonaniu zespołu Polenka w Starej Iwicznej

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świetego w Starej Iwicznej, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają wszystkich mieszkanców na noworoczny koncert świąteczny w wykonaniu zespołu Polenka, który odbedzie sie w najbliższą niedziele 5 stycznia 2014 roku o godz. 19.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świetego w Starej Iwicznej (ul. Słoneczna 7/9). Zespół Polenka wykona koledy i pastorałki. Wstep wolny. Zapraszam na koncert do kościoła w Starej Iwicznej.

KONCERT KOLED I PASTORALEK W WYKONANIU ZESPOLU POLENKA W STAREJ IWICZNEJ

Zespół Polenka trudno ubraa w słowa; folkż jazzż etnoż worldż Przekonajcie sie osobiście. Podjeli wyzwanie odnalezienia własnego jezyka muzycznego duży nacisk kładąc na to, by ich muzyka była "polska" - czerpała inspiracje z bogatej rodzimej kultury. W ich repertuarze znajdują sie nowoczesne, akustyczne aranżacje i opracowania starych tematów i melodii ludowych, jak również własne kompozycje opatrzone tekstami w jezyku polskim. Styl zespołu łączy harmonie i improwizacje jazzową z inspiracjami najróżniejszymi gatunkami muzyki świata. Członkowie zespołu Polenka: Aleksandra Jastrzebska - vocal / skrzypce, Tomasz Stradomski - gitara, Kacper Zasada - kontrabas, Kuba Szydło - instrumenty perkusyjne. Wiecej informacji na stronie internetowej zespołu Polenka: www.polenka.pl

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkanców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje27 grudnia 2013, 00:00,

SYLWESTER NA RYNKU W TARCZYNIE

Jeśli nie macie Panstwo rezerwacji na impreze lub bal sylwestrowy zawsze możecie skorzystaa z propozycji powitania Nowego Roku pod chmurką. Burmistrz Tarczyna - Barbara Galicz, Przewodniczący Rady Miejskiej – Jan Debski i Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na zabawe sylwestrową na Rynku w Tarczynie.

SYLWESTER NA RYNKU W TARCZYNIE

Sylwester w Tarczynie odbedzie sie na przełomie 31 grudnia 2013 roku i 1 stycznia 2014 roku. Do tanca, podobnie jak w ubiegłym roku, przygrywaa bedzie zespół Expose. O godzinie 24.00 życzenia Noworoczne, mieszkancom Tarczyna i przybyłym gościom, złożą władze samorządowe. Zabawa trwaa bedzie od godz. 23.00-2.00.

autor/źródło: Alfred Kohn - Dyr. Gminnego Ośrodka Kultury
Tematy:Tarczyn