Informacje29 grudnia 2007, 00:00,

Koncert kolęd i pastorałek w Ośrodku Kultury Tarczyn

Burmistrz Gminy Tarczyn, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, oraz Schola wokalno instrumentalna ANGELICO z parafii rzymskokatolickiej Św. Prokopa w Błędowie pod kierunkiem Piotra Zaradkiewicza zapraszają na uroczysty Koncert Kolęd i Pastorałek w Tarczynie. Koncert odbędzie się 29 grudnia 2007 roku, o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie.

W programie koncertu kolęd i pastorałek: tradycyjne polskie kolędy, pastorałki, współczesne kolędy i piosenki świąteczne, kolędy innych narodów. Koncert połączony jest z promocją dwupłytowego albumu zespołu ANGELICO, zawierającego kolędy. Cena albumu 30 zł. Serdecznie zapraszam na koncert kolęd i pastorałek do Tarczyna.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje30 grudnia 2007, 00:00,

Powiat Piaseczyński dla Gminy Góra Kalwaria - informacja

Na łamach gazety lokalnej Kuriera Południowego ukazało się podsumowanie 2007 roku, które zostało opublikowane przez Dział Promocji Powiatu Piaseczyńskiego. W podsumowaniu roku, znalazły się informacje o działaniach powiatu piaseczyńskiego, między innymi na terenie gminy Góra Kalwaria.

Inwestycje drogowe: przebudowa ulicy Budowlanych w Górze Kalwarii. Odcinek 450 m zyskał nową nawierzchnię, parking, chodnik i odwodnienie (już nie pamiętamy utrudnień w ruchu - ta ulica jest mocno eksploatowana głównie w piątkowe popołudnia i poniedziałkowe poranki przez szukających objazdu), remont 3,1 km drogi w Lininie.

Pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje: dofinansowanie z budżetu województwa w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza przebudowy ul. Budowlanych, dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego remontu dachu i izolacji ścian fundamentowych fundamentowych Pawilonie 2 Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii (to zabytek z XVII wieku), dofinansowanie wojewody mazowieckiego zainstalowania monitoringu w Zespołach Szkół Zawodowych.

Powiększenie mienia powiatu: zakup z zasobu nieruchomości Skarbu Państwa za 50% ceny działek, na których dawniej funkcjonowały: strzelnica i poligon wojskowy w Górze Kalwarii, garaże wojskowe w Lininie (ta inwestycja to kolejna kość niezgody miedzy gminą Góra Kalwaria a powiatem).

Opieka zdrowotna i społeczna: opracowanie programu naprawczego dla DPS w3 Górze Kalwarii z koncepcją utworzenia filii w budynkach koszarowych byłej jednostki, modernizacja Pawilonu 4 i 5 i wspomnianego już Pawilonu 2, współorganizacja spotkania rodzin w Taniosze.

Promowanie artystów: nagroda dla twórcy i opiekuna działającego Górze Kalwarii Communio Graphis - Stefana Lisowskiego za całokształt dorobku i wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania kultury na terenie powiatu.

Wspieranie wydarzeń kulturalnych: występu zespołów podczas Gminnych Dożynek w Górze Kalwarii, Europejskich Dni Dziedzictwa na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku, Ogrodów Królowej Bony w Czersku. Czekamy na dalsze inwestycje.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria