Informacje13 czerwca 2012, 00:00,

Koncert jazzowy Piotra Grudzińskiego Quartet

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert jazzowego zespołu: PIOTR GRUDZIńSKI QUARTET, który odbędzie się w najbliższy piątek 15 czerwca 2012 roku o godz. 20.00, w sali kinowej Ośrodka Kultury (ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii). Wstęp kosztuje 10 zł. Zapraszam na koncert.

Zespół PIOTR GRUDZIńSKI QUARTET tworzą: Piotr Grudziński (gitara), Daniel Orlikowski (trąbka), Darek Świtalski (gitara basowa), Krzysztof Kwiatkowski (perkusja).Repertuar kwartetu opiera się w głównej mierze, na autorskich kompozycjach lidera grupy – Piotra Grudzińskiego. W programie usłyszeć można również standardy jazzowe, w zaskakującej, pełnej świeżości interpretacji. Autorska twórczość Piotra Grudzińskiego, jest tak różnorodna, jak muzyczne zainteresowania kompozytora.

To swoista synteza stylistyk, w której choć najsilniej odczuwalne są wpływy jazzu, to słyszalne są również nawiązania do muzyki pop czy latynoskiej. Projekt "Przestrzeń", to próba zmierzenia się z różnymi muzycznymi obszarami, poczynając od tych niezwykle subtelnych, przejrzystych i uporządkowanych, aż po te, nieprzewidywalne i pełne ekspresji. Dopełnieniem jest melodyka, którą gitarzysta traktuje priorytetowo, zarówno w warstwie kompozycyjnej, jak i improwizacyjnej. Całość, zaś, spaja gra doświadczonych muzyków. Przemyślane partie gitary, liryczne solówki trębacza i solidna podstawa rytmiczna, to tylko niektóre cechy, prowokujące do odkrywania nowych, muzycznych światów.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje13 czerwca 2012, 00:00,

16-17 czerwca DNI GMINY LESZNOWOLA 2012

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz Gminny Ośrodek Kultury, w najbliższy weekend serdecznie zapraszają na wspólną zabawę na Dniach Gminy Lesznowola 2012. 16 czerwca na stadionie przy ZSP w Lesznowoli, odbędzie się Dzień Sportu, natomiast 17 czerwca na błoniach przed Urzędem Gminy, odbędzie się Dzień Artystyczny. Organizatorzy przygotowali wiele wspaniałych atrakcji i ciekawy program artystyczny. Spędź najbliższy weekend razem z rodziną i sąsiadami na Dniach Gminy Lesznowola.

DNI GMINY LESZNOWOLA

Sobota, 16 czerwca w godz. 9.00-17.00, na stadionie przy ZSP w Lesznowoli. W programie: IX Edycja Rozgrywek Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lesznowola, Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek, dla dzieci zaplanowano wesołe miasteczko i konkursy sprawnościowe z nagrodami.

Niedziela, 17 czerwca w godz. 14.00-22.00, teren zielony przed Urzędem Gminy Lesznowola. Imprezę poprowadzi Jacek Ziobro. W tym roku dla mieszkańców wystąpią: zespół wokalno-taneczny Maraquja (godz. 14.30), Rafał Olbrychski (godz. 16.15), kabaret Jacek Ziobro (godz. 17.30), Maleo Reggae Rockers (godz. 19.00) oraz Katarzyna Pietras z zespołem Cate Likes Candy (godz. 21.00).

Niedziela 17 czerwca PROGRAM NA SCENIE:
14.00 – Uroczyste rozpoczęcie.
14. 05 – Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna –muzyka filmowa
14.20 – Wręczenie Pucharu Wójta Gminy Lesznowola zwycięzcom IX Edycji Rozgrywek Piłki Nożnej oraz uroczyste wykonanie hymnu Euro 2012 przez Zespół Śpiewaczy TęCZA
14.30 - 15.15 – Zespół wokalno – taneczny Maraquja
15.20 – Konkurs wiedzy o Gminie Lesznowola
16.15 – 17.15 – Rafał Olbrychski – koncert
17.15 - 17.30 dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO - opowieści o ptakach i dzikich zwierzętach z naszych ogrodów
17.30 – 18.30 – Kabaret – Jacek Ziobro
19.00 – 20.00 – Koncert zespołu Maleo Reggae Rockers
20.00 - Oficjalne zakończenie obchodów Dni Gminy Lesznowola - puszczenie w niebo 300 lampionów w kolorach gminy
21.00 – Na dobranoc - koncert zespołu Cate Likes Candy

PROGRAM POZA SCEN¡
Od 14.00 do wyczerpania – strażacy częstują grochówką, a Związek Pracodawców Gminy Lesznowola – krupnikiem.
15.00-18.30 – FALCK pokazy ratownictwa medycznego.
12.00 - 20.00 - MAMMOBUS przy Urzędzie Gminy - badania diagnostyczne dla kobiet
14.30 - 16.00 adopcja bezdomnych zwierząt - Klinika Weterynaryjna Redline
18.30 - 19.00 - pokaz tresury psów w wykonaniu "Psiej szkoły" z Mysiadła

Przez cały dzień:
- warsztaty wikliniarskie;
- warsztaty florystyczne;
- namiot Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom - dogoterapia, prezentacja psów towarzyszących;
- namiot Gminnej Biblioteki Publicznej - spotkania z pisarzami, pokaz układania kwiatów, kiermasz książek;
- namiot Gminnego Ośrodka Kultury- konkursy plastyczne, wystawa malarstwa, malowanie buziek;
- pokaz lalek Podmiejskiego Teatru Lesznowolskiego;
- prezentacja wozów strażackich;
- animacje cyrkowe;
- wesołe miasteczko dla dzieci;
- konkursy sprawnościowe z nagrodami,
- miasteczko handlowe i stoiska gastronomiczne.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola