Informacje26 lutego 2019, 18:00,

Koncert jazzowy Gniewomira Tomczyka Project w Starej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 lutego 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert jazzowy Gniewomira Tomczyka Project. Bilety w przedsprzedaży 20 zł/os., w dniu koncertu 30 zł. Miejsce: siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

Koncert jazzowy Gniewomira Tomczyka Project w Starej Iwicznej

Gniewomir Tomczyk / Project  - brzmienie projektu oscyluje pomiędzy jazz'em a elekotroniką. Zespoł wykonuje rozbudowane, progresywne kompozycje zahaczające o takie gatunki muzyczne jak: jazz, avant-jazz, drum’n’bass, dub czy ambinet. Podczas koncertów nie brakuje melodyjnych, spokojnie sączących się jazzowych fraz, wyrazistego neo - soulowego wokalu czy mocnych, elektronicznych beat'ów. Występy na żywo to spójny kolaż utworów zawartych na debiutanckiej płycie Gniewomira pt. Event Horizon oraz nowych kompozycji zapowiadających trzeci krążek - Pieces of My Journey. Artysta obecnie wydał swój najnowszy drugi album "live" pt. Quality Jazz Live.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Skład zespołu: Gniewomir Tomczyk – drums / samples, MIN t – vocal / rap / synth bass, Maciej Kądziela – sax, Zdzisław Kalinowski – keys.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 lutego 2019, 07:00,

Dofinansowanie bibliotecznych projektów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dwa projekty Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Dofinansowanie bibliotecznych projektów

Projekty „Wszechświat uczuć w świecie książki” oraz „Biblioteka(rz) wielu możliwości” znalazły się na liście wniosków, którym Ministerstwo przyznało dotację. Celem projektów jest nie tylko promocja literatury, lecz także, a może przede wszystkim, działania na rzecz mieszkańców gminy. Łącznie biblioteka otrzymała 51 240 zł na realizację zadań.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Celem projektu „Wszechświat uczuć w świecie książki” jest zwrócenie uwagi na książki związane z tematami emocji i uczuć człowieka.

– Cieszymy się, że będziemy mogły zrealizować projekt „Wszechświat uczuć w świecie książek”, który przyniesie korzyści zarówno małym, jak i dużym czytelnikom – mówią Anna Wysocka i Joanna Miter-Cena z filii w Józefosławiu, która zgłosiła projekt. – Będziemy promować wartościową literaturę, która pomoże znaleźć rozwiązania problemów trapiących dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Zorganizujemy spotkania i warsztaty z autorami specjalizującymi się w tego rodzaju literaturze, trenerami rozwoju osobistego i psychologami. Wybrane książki będziemy prezentować i zamieszczać ich recenzje na stronie biblioteki. Dodatkowym atutem projektu będzie maskotka biblioteczna, której czytelnicy nadadzą imię. Użytkownicy będą ją wypożyczać wraz z dołączonym brulionem o tytule „Księga uczuć”. W brulionie będą tworzyć i zapisywać przygody maskotki. Zebrane historie wydamy w formie e-booka.

Drugi projekt, „Biblioteka(rz) wielu możliwości”, związany będzie z otwarciem nowej placówki w Centrum Edukacji Multimedialnej w Piasecznie.

– Biblioteka wielu osobom kojarzy się – słusznie – z książkami. A przecież od wielu lat wizerunek bibliotek się zmienia, ewoluuje. Obecnie to nie tylko książki, lecz także audiobooki, filmy, gry planszowe, liczne warsztaty, spotkania, zajęcia, a przede wszystkim – miejsce dla ludzi z pasją – informuje Sylwia Chojnacka-Tuzimek, Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. – Chcemy pokazać, że w piaseczyńskich bibliotekarzach i bibliotekach drzemią niezgłębione pokłady wiedzy i możliwości, którymi chętnie dzielą się z czytelnikami i bywalcami placówek. Dlatego pragniemy zorganizować tydzień pełen atrakcji dla różnych grup wiekowych, warsztaty, wystawy. W ten sposób pokażemy, że biblioteki mają ogromne możliwości promowania i rozwoju kultury. Wszystko to połączymy z otwarciem nowej biblioteki w CEM-ie. Czeka nas zatem tydzień atrakcji, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej biblioteki, gdzie pojawiać się będą informacje na temat projektów i nie tylko.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie