Informacje3 października 2011, 00:00,

Koncert HALLI NORDFJORD - Wtorek Wydarzeń Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Wydarzeń, podczas którego wystąpi HALLA NORDFJORD z Islandii, która zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku. Występ odbędzie się we wtorek 4 października 2011 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy na Halli Nordfjord w Piasecznie.

HALLA NORDFJÖRD

Halla Nordfjörd obdarzona pięknym głosem artystka z Islandii wykonuje własne kompozycje z towarzyszeniem gitary akustycznej. Przestrzennie, spokojnie, kojąco. Trudno znaleźć bardziej "natchniony" kraj. Inspiracji muzycy szukają w rozległych przestrzeniach, pulsujących wulkanach i gejzerach, szumiących wodospadach, dniach pełnych słońca (latem) i ciemności (zimą). Trzeba przyznać, że chyba wszystkie projekty muzyczne z tej pięknej wyspy zostały w Polsce ciepło przyjęte. Wystarczy wspomnieć bajkowo grające grupy Sigur Ros, Mum czy Olafura Arnaldsa, nietuzinkowego bluesmana ET Tumasona, nieokiełznaną Bjork czy szalone kapele FM Belfast i Singapore Sling. Co roku do Polski przylatują z Islandii kolejni artyści i zawsze mają do zaoferowania coś niezwykłego. Halla Nordfjörd pochodzi z Raykiaviku. Co ma do zaoferowania?

Piękny głos i równie ładne melodie, który gra na swojej gitarze. Artystka dała mnóstwo koncertów na Islandii (m.in. na najsłynniejszym festiwalu na wyspie - Iceland Airwaves), ale odwiedziła też inne kraje Europy jak choćby Danię, Wyspy Owcze czy Anglię (wystąpiła na The Great Escape Festival w Brighton). Posłuchaj Halli Nordfjörd na łamach MySpace: www.myspace.com/hallaboa
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje3 października 2011, 00:00,

Mount Everest Bez Tlenu - Klub Podróżnika Konstancin

Klub Podróżnika serdecznie zaprasza na pokaz slajdów Marcina Miotka - MOUNT EVEREST BEZ TLENU. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 4 października 2011 roku o godzinie 19.00. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Jaworskiego 18. 5 czerwca 2005 roku Marcin Miotk jako pierwszy Polak wszedł na Mount Everest (8850 m n.p.m.) bez dodatkowego tlenu. Było to wejście w stylu sportowym – Marcin wchodził samotnie oraz bez pomocy Szerpów wysokościowych od strony tybetańskiej. Do tej pory bardzo wąskie grono wspinaczy na świecie dokonało tej sztuki. Do tego roku nie było wśród nich Polaka. Marcin musiał pokonać również inne przeszkody – według oficjalnych statystyk tak złej pogody nie było pod Everestem od 45 lat! Huraganowe wiatry i ekstremalnie niskie temperatury powodowały, że tylko nieliczni weszli na szczyt.

MOUNT EVEREST BEZ TLENU - KLUB PODRÓżNIKA KONSTANCIN

MARCIN MIOTK - himalaista, taternik. Były członek kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej. Urodził się w 1973 roku w Wejherowie. W 2005 roku jako pierwszy Polak zdobył samotnie najwyższy szczyt świata Mount Everest bez używania dodatkowego tlenu, za co otrzymał nagrodę Kolosa w kategorii Alpinizm oraz wyróżnienie w międzynarodowym konkursie ExplorersWeb. W Himalajach zdobył również ośmiotysięczniki Shisha Pangma Middle i Cho Oyu Brał udział w wyprawach na południową ścianę Annapurny oraz siedmiotysięcznik Nanda Devi East. W roku 2007 zdobył tytułŚnieżnej Pantery – przyznawany za zdobycie wszystkich szczytów siedmiotysięcznych w byłym ZSRR tj. Chan Tengri (7010 m), Pik Pobiedy (7439 m), Pik Korżeniewskiej (7105 m), Pik Komunizmu (7495 m), Pik Lenina (7134 m). W 2010 roku brał udział w polskiej wyprawie na K2. Od 2008 roku jest prezesem największego polskiego klubu górskiego – Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Autor licznych prelekcji i pokazów o wspinaniu w górach najwyższych. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej: www.miotk.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna