Informacje21 listopada 2015, 18:00,

Koncert Giganci Polskiej Sceny

21 listopada 2015 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert Giganci Polskiej Sceny, podczas którego wystąpią: Bohdan Łazuka, Andrzej Rosiewicz, Filip Borowski, Adam Kałuski. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w przedsprzedaży dostępne od 2 listopada w cenie 40 zł. Zapraszamy na koncert Gigantów Polskiej Sceny w Piasecznie.

Koncert Giganci Polskiej Sceny

Bohdan Łazuka i Andrzej Rosiewicz to wszechstronni artyści, przez całe lata nadający ton polskiej kulturze. Program GIGANCI SCENY z ich specjalnym udziałem jest niewątpliwą okazją do pięknych wzruszeń i estetycznych przeżyć. Nie brak ich wielkich przebojów, takich jak: „Bal na Gnojnej”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Bohdan trzymaj się”, „Miłość złe humory ma” i wiele innych.

Martin, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11553
Informacje30 października 2015, 07:30,

Kolejne kontrole prawidłowości parkowania w Piasecznie

W dniu 30 października 2015 roku, już po raz drugi policjanci z piaseczyńskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzić będą wzmożone kontrole prawidłowości parkowania. Mieszkańcy Piaseczna widząc wykroczenia coraz częściej reagują i informują piaseczyńskich policjantów. W związku z tym funkcjonariusze z piaseczyńskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi w dniu 30 października 2015 roku na terenie Piaseczna, po raz drugi przeprowadzą działania ukierunkowane na prawidłowe parkowanie pojazdów.

Kontrole będą prowadzone w godzinach: 7.30-9.00 oraz 15.00-17.00 w rejonach szkół, a także ulic o największym natężeniu ruchu.

Kontrole prawidłowości parkowania w Piasecznie

Przypomnijmy!

Podstawowymi znakami regulującymi kwestie parkowania, są pionowe oznaczenia o symbolach B-35 (zakaz postoju dłuższego niż minutę) oraz B-36 (zakaz zatrzymywania się). Niedostosowanie się do nich grozi karą w wysokości 100 zł, a także 1 punktem karnym. Należy również pamiętać, że znaki te dotyczą zarówno jezdni, jak i chodnika. Wyjątek stanowią sytuacje, w których pod tymi znakami znajdują się dodatkowe tablice określające warunki zakazu.

W polskich przepisach obowiązuje również zakaz parkowania pojazdów w odległości mniejszej, niż 10 metrów od skrzyżowania. Złamanie tej zasady jest równoznaczne z mandatem (300 zł) i otrzymaniem jednego punktu karnego. Przepis ten nie ma zastosowania w przypadku połączenia dróg, czyli miejsca przecięcia się drogi twardej z np. gruntową lub wewnętrzną.

Znacznie wyższe kary grożą kierowcom, którzy pozostawią swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych, jak np. trawnik W takich sytuacjach, straż miejska lub policja może ukarać kierującego mandatem w wysokości nawet do 500 zł.

Większe wydatki czekają na tych kierowców, którzy pozostawią swoje auto w sposób uniemożliwiający ruch innym pojazdom lub np. na przejściu dla pieszych. Wówczas, policja lub straż miejska mogą odholować taki samochód na płatny parking strzeżony.

Pamiętajmy, że od 2012 roku obowiązują również surowsze przepisy dotyczące parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych. Kierowca, który nie posiada stosownych uprawnień do pozostawienia pojazdu na takim miejscu może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości nawet do 800 zł, a do „punktowego dorobku” dopisanych zostanie 5 punktów karnych.

Warto dodać, że wszystkie wymienione wyżej regulacje prawne znajdują zastosowanie również na drogach osiedlowych oraz parkingach przy placówkach handlowych. W miejscach oznaczonych znakiem D-52 – „Strefa ruchu", a także D-40 „ Strefa zamieszkania” interwencje związane z niewłaściwym parkowaniem mogą podejmować zarówno strażnicy miejscy, jak również policja.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie