Informacje2 listopada 2012, 00:00,

Koncert folkowego zespołu węgierskiego Fabatka

5 listopada 2012 roku o godz. 17.00 zapraszamy na koncert folkowego zespołu węgierskiego FABATKA, który odbędzie się w ramach akcji Tygodnie Węgierskie w Piasecznie. Koncert odbędzie się w Domu Parafialnym (sala niebieska 1 piętro) Parafii Św. Anny w Piasecznie. Patronat nad imprezą objęli: Ambasada Węgier, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie. Zapraszamy na koncert zespołu Fabatka.

KONCERT FOLKOWEGO ZESPO£U WęGIERSKIEGO FABATKA W PIASECZNIE

Fabatka to węgierski zespół z Siedmiogrodu. Początki zespołu sięgają roku 1997, kiedy to szef zespołu, Feri Ségercz zaczął aktywnie muzykować z uczestnikami prowadzonego przez siebie kursu muzyki folkowej. Słuchacze byli wówczas bardzo młodymi ludźmi. Uczyli się, grali muzykę siedmiogrodzką i muzykę z mołdawskiego regionu etnicznych Węgrów (tzw. Czango) za Karpatami (dziś na terenie Rumunii). Wspólne muzykowanie i dalszy rozwój zespołu zaowocował publicznymi występami i własnymi opracowaniami o charakterze improwizacyjnym. Zespół postawił sobie za cel opracowywanie i prezentowanie wywodzących się z muzyki ludowej utworów muzycznych na wysokim poziomie i jednocześnie zrozumiałych dla współczesnych słuchaczy.

W latach 2005-2006 dawni studenci stali się muzykami z powołania, ponadto do zespołu dołączyli profesjonaliści, którzy utożsamiali się z prezentowanym przez zespół stylem. Dzięki temu powstała muzyka folkowa, która jest dojrzalsza i bardziej wyrafinowana, i która cieszy się powodzeniem na wielu scenach muzycznych. Zespół wydał trzy płyty: „Wczoraj i dziś szedłem do domu..” (2000) z muzyką siedmiogrodzką (z Felcsik) i z regionu mołdawskiego, „…by świat nas kochał” (2002), „Latem czerwone, zimą niebieskie ..” (2008) nakładem firmy fonograficznej Fono. Zespół prezentuje z jednej strony autentyczną tradycyjną muzykę ludową, głównie w swoich Domach Tańca, z drugiej zaś – bazujące na tej muzyce nowoczesne, jazzujące opracowania muzyczne. Skład zespołu:Ferenc Segercz - piszczałki pasterskie, kawal, Ilinka, Istvan Kelemen - kobza, skrzypce, Szabolcs Csibi - kobza, gordon. Oficjalna strona internetowa folkowego zespołu węgierskiego Fabatka: www.fabatka.ro
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje2 listopada 2012, 00:00,

MECZE KOSZYKÓWKI PWiK PIASECZNO

Wszystkich fanów koszykówki i kibiców PWiK Piaseczno zapraszamy 4 i 7 listopada 2012 roku do hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Szkolnej 14 w Piasecznie. W niedzielę 4 listopada 2012 roku o godz. 18.00 odbędzie się mecz II ligi koszykówki mężczyzn, podczas którego: PWiK Piaseczno zagra z Rosa Radom. 7 listopada 2012 roku o godz. 19.45, odbędzie się mecz Pucharu Polski: PWiK Piaseczno - Wikana Start Lublin. Zapraszamy!

Zapraszamy na mecze koszykówki PWiK Piaseczno