Informacje5 czerwca 2015, 20:00,

Koncert FLAMENCO - D’ARATE z Malagi w Kuchni przy Stajni Chojnów

Kuchnia przy Stajni zaprasza na koncert FLAMENCO, podczas którego wystąpi grupa flamenco D’ARATE z Malagi z Andaluzji - serca tej niesamowitej muzyki i śpiewu. Wystąpią: Luis Muñoz Torres - śpiew, Jose El Pelirrojo - gitara, Francisco Arcas - cajón. Miejsce: Stajnia Chojnów, Solec 72, Baniocha. Cena za koncert i menu: 100 zł / os. (konieczna rezerwacja stolików! Płatnośc na miejscu przy wejściu: gotówką lub kartą).

Koncert FLAMENCO - D’ARATE z Malagi w Kuchni przy Stajni Chojnów

D'ARATE to grupa flamenco założona 6 lat temu przez lidera zespołu śpiewaka Luisa Muñoza Torresa. Jedna z czołowych grup muzycznych w Maladze. Grupa specjalizuje się w muzyce flamenco: sevillianas, rumbas, flamenco fusion, flamenco pop. Koncertuje w klubach, tabernach i na feriach flamenco w całej Andaluzji. W tym roku do zespołu dołączył 18 letni wirtuoz gitary Jose El Pelirrojo.

TAPAS & VINO menu
Oliwki marynowane w ziołach
Montaditos variados - różne „kanapeczki” z jamón serrano/chorizo/serem/grillowaną papryką/pieczarkami/cukinią etc.
Tortilla de Patatas - hiszpańska tortilla
Patatas bravas - smażone ziemniaki z salsą paprykową „brava”
Albóndigas picantes - pulpeciki w pikantnym pomidorowym sosie
Grillowane małe kiełbaski
Brocheta de pollo z sosem „aïoli” - kurczak
Crema catalana - deser w słoiczku
Vino: karafki czerwonego wytrawnego stołowego wina bez limitu!
Woda niegazowana bez limitu
*dla niepijących: butelka „na wynos”
** możliwe menu wegetariańskie

REZERWACJA stolików: tel.: 506 030 152 e-mail: imprezy@stajniachojnow.pl

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=58&t=11180
Informacje7 czerwca 2015, 18:00,

Konopielnik w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej Albocoś

6 i 7 czerwca 2015 roku serdecznie zapraszamy na przedstawienie pt.: Konopielnik, w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej Albocoś, działającej od 2011 roku przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Wstęp 10 zł. Bilety do nabycia w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, ul. por. J. Białka 9, a w dniu spektaklu w kasie kina Uciecha, tel. 501 123 091

Konopielnik w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej Albocoś

KONOPIELNIK - autorska adaptacja „Konopielki” Edwarda Redlińskiego w wykonaniu Teatru Albocoś. Premiera już 6 i 7 czerwca o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii (sala kina Uciecha). Bądźcie tam z nami koniecznie! Przedsprzedaż biletów już ruszyła.

– Po premierze „Miłość ci wszystko wypaczy” przymierzaliśmy się do różnych tekstów. Nie pamiętam już, kto rzucił hasło „Konopielka"? –mówi Grzegorz Emanuel, opiekun i reżyser amatorskiego Teatru Albocoś.
- Pierwsza myśl: niewykonalne! Ale pojawiła się następna: dziewczyny zagrały już zwierzątka, mieszczki i damy, może pora zagrać „BABY”? Zaczęliśmy czytać wybrane fragmenty w improwizowanych podziałach na role. Zobaczyłem, że zaczęło się kleić - opowiada o przygotowaniach do nowej sztuki reżyser.
- Spektakl nie będzie przedstawiał historii znanej z książki, czy filmu. Zależało mi bardziej na tym, żeby zachować ducha i klimat oryginału niż jego fabułę. Śmieszno-tragiczna, przaśno-wzniosła rzeczywistość Taplar pozostanie, mam nadzieję, nienaruszona - dodaje.

Edward Redliński w odpowiedzi na list, w którym Grzegorz Emanuel opisał pomysł adaptacji, stwierdził: Pomysł kobiecej („babskiej”) wersji uważam za ryzykowny, ale też bardzo obiecujący. Scenariusza nie chcę autoryzować – ryzykujcie sami, „na całość”. - Ryzykujemy. Z pełną świadomością – decyduje Grzegorz Emanuel.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=7623