Informacje2 września 2016, 19:00,

Koncert Dla Szymona - zagrają zespoły Saatus,Teraz i Tu, Lustro


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


2 września 2016 roku o godz. 19.00 zagrają na rynku miejskim zespoły Saatus, Teraz i Tu, Lustro. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Szymona. Na koncert zapraszają: Mama Szymona i Organizatorzy: Kuźnia Rocka i Centrum Kultury w Piasecznie.

KONCERT DLA SZYMONA - ZAGRAJĄ ZESPOŁY SAATUS,TERAZ I TU, LUSTRO

Koncert charytatywny organizowany jest dla Szymona, który jest dzieckiem z całościowymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz wieloma różnorodnymi związanymi z tym dysfunkcjami. Autyzmu nie da się wyleczyć, a jedyną formą pomocy jest wyspecjalizowana długotrwała terapia i wielopłaszczyznowa rehabilitacja wsparte odpowiednią dietą i suplementacją. Aby Szymon miał szanse na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie konieczne jest zintensyfikowanie podejmowanych działań, co wiąże się ze sporymi kosztami. Wierzymy, że z Waszą pomocą damy radę. Liczy się każda przekazana złotówka.Teraz i Tu – brygada z Konstancina z syndromem niespokojnych myśli w old skullowym stylu zabierze chętnych w podróż donikąd przez fabryczne dzielnice. Szybka, głośna ale mądra przygoda z różnymi odmianami hałasu w tle. Członkowie zespołu Teraz i Tu: Przemek Wielocha, Andrzej Pyrowicz, Krzysiek Rozum, Przemek Gackowski.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiasecznieSaatus - zespół z Piaseczna, który gra nowoczesnego rocka z elementami różnorodnych gatunków muzycznych. Oficjalna data powstania zespołu to 6 grudnia 2014 roku. Członkowie zespołu Saatus: Zuzanna Jankiewicz - wokal, Jan Świderski (założyciel zespołu) - gitara prowadząca, Adrian Sierzputowski - gitara rytmiczna, Daniel Bogdan - gitara basowa, Krzysztof Grabiec (założyciel zespołu) - perkusja.Lustro - początki zespołu sięgają 2003 r. Formację tworzą: wokalista Konrad Przerwa, gitarzyści Grzegorz Kowalczyk i Jacek Falkiewicz, basista Mirosław Kundys oraz perkusista Artur Sulikowski. Jeszcze w 2004 roku formacja zadebiutowała piosenką “Ja, twój cień” wydaną na składance “Rock Atak”. Jednak o Lustrze zrobiło się głośno dopiero w 2007 roku. Kapela zgłosiła się do udziału w festiwalu Jarocin 2007. Muzycy wrócili stamtąd ze statuetką “Złotego Kameleona”, przyznaną przez jarocińską publiczność. Piosenka “Tak jak ty” na tyle spodobała się Piotrowi Kaczkowskiemu, że trafiła na przygotowywaną przez niego kompilację “Minimax pl Jarocin 2007″. Utwory Lustra zaczęły regularnie pojawiać się w rozgłośniach radiowych działających na terenie całego kraju. Formacja wystąpiła na przeglądzie Mayday Festiwal w Głogowie, także na Jeleniogórskiej Lidze Rocka.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 września 2016, 20:00,

Koncert Danqi Stankiewicz - Festiwal Warszawa Singera Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

2 września 2016 roku o godz. 20.00 zapraszamy na koncert Danqi Stankiewicz pt. Warszawo ma, który odbędzie się w ramach Festiwalu Warszawa Singera. Bilety w cenie 15 zł. Miejsce: Kino Uciecha, Białka 9, Góra Kalwaria.

KONCERT DANQI STANKIEWICZ - FESTIWAL WARSZAWA SINGERA GÓRA KALWARIA

Warszawo ma - spektakl słowno-muzyczny z efektami audiowizualnymi, oparty na twórczości poetów i kompozytorów pochodzenia żydowskiego. Wiersze Zuzanny Ginczanki, Miriam Ulinower, Renaty Kościelniak, Władysława Szlengla uzupełniają piosenki, które powstały przed, w czasie i po wojnie. Dzięki takim kompozytorom jak: Casimir Oberfeld, Zygmunt Białostocki, Aleksander Nowacki, Aleksander Olszaniecki czy Tomasz Krezymon piękno muzyki żydowskiej w sposób mistrzowski przedstawiają Danuta Stankiewicz (piosenkarka) z zespołem klezmerskim pod kierownictwem Michała Salamona (piano). Przedsięwzięcie otrzymało wiele prestiżowych nagród. Gościnnie wiersze recytuje Tina Winnicka aktorka Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Danuta Stankiewicz - polska piosenkarka, która wydała 24 płyty solowe. Występowała w ponad 30 krajach świata, jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina, stypendystką Rządu Francuskiego, zdobywczynią ponad 50 nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych i zagranicznych. Foto Harry Weinberg

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie