Informacje29 maja, 15:00,

Koncert dla Mamy i Taty w Konstancinie

29 maja 2019 roku o godz. 17.00  zapraszamy na muzyczny prezent od uczniów Szkoły Muzycznej w Konstancinie: Koncert dla Mamy i Taty. Organizowany wspólnie z Konstancińskim Domem Kultury. Wstęp wolny. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15.

Koncert dla Mamy i Taty w Konstancinie

Będzie okazja aby usłyszeć Zespół Smyczkowy pod kierunkiem Pani Agnieszki Kiniorskiej. Wystąpią również soliści, a całość zwieńczy występ Chóru Constanco Pueri Cantores pod kierunkiem Pani Aleksandry Wójkowskiej. Przygotowany został atrakcyjny program, który mamy nadzieję dostarczy wielu miłych wrażeń publiczności.

Informacje26 maja, 08:00,

Miejski spacer historyczny – Zalesie Dolne miasto ogród

26 maja 2019 roku o godz. 10:00 zapraszamy na miejski spacer historyczny ULICAMI PIASECZNA – Zalesie Dolne miasto ogród. Historie związane z odwiedzanymi ulicami opowiadać będzie Stanisław Hofman – znany piaseczyński przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna. O zabytkowych zalesiańskich willach opowiadać będą – Hanna Zbyszewska i Mira Walczykowska z Fundacji “Dom Zośki”. Zbiórka: stacyjka kolejki wąskotorowej Zalesie Dolne (ul. Stołeczna obok nr 32). Koniec: skrzyżowanie ul. Pomorska/Aleja Polskiego Państwa Podziemnego. Udział bezpłatny.

Miejski spacer historyczny – Zalesie Dolne miasto ogród

Cykl spacerów miejskich przybliżających historię Piaseczna. Podczas spacerów dowiemy się o wydarzeniach, mieszkańcach, zabytkach związanych z daną ulicą. Zobaczymy archiwalne zdjęcia. Usłyszymy wiele ciekawostek i anegdot. Prowadzenie: Stanisław Hofman – przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna.

Wydarzenie zorganizowane w ramach 590-lecia nadania praw miejskich Piasecznu.