Informacje27 kwietnia 2013, 00:00,

Koncert Diany Dąbrowskiej i Bartka Alber Serafinowicza w 8 Ball Club Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców Piaseczna i okolic, na koncert duetu tj.: Diany Dąbrowskiej i Bartka Alber! Diana i Bartek to profesjonalny duet - czarny głos w białej skórze i wirtuoz gitary. Duet proponuje muzykę przepełnioną ciepłem i przyjemnymi dźwiękami. W repertuarze znajdują się ciekawe interpretacje piosenek takich wykonawców jak: Tracy Chapman, Sting, Suzan Vega, Phil Collins, Jimi Hendrix, Alanis Morisette, Janis Joplin, Sade, Mike and the Mechanics oraz wielu innych. Koncert odbędzie się 27 kwietnia 2013 roku, start po godzinie 21.15. Wstęp 5 zł. 8 Ball Club znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku).

DIANA D¡BKOWSKA i BARTEK ALBER SERAFINOWICZ

Diana Dąbkowska jest młodą, utalentowaną wokalistką. Jej przejmujący energią, a jednocześnie pełen ciepła głos, pozwoli doświadczyć znanych piosenek w innych barwach. Obecna na polskiej scenie od 10 lat, występowała w całym kraju. Współpracuje na stałe z gitarzystą i kompozytorem Bartkiem Alberem, jest również trzonem zespołu Runaway Train, z którym właśnie pracuje nad nową płytą. Diana Dąbkowska jest laureatką między innymi Grand Prix eliminacji do festiwalu FAMA 2005, pierwszego miejsca w konkursie wokalnym „Złota Ósemka” oraz wyróżnienia w konkursie MUFKA 2005


Bartek "Alber" Serafinowicz kompozytor, muzyk, realizator dźwięku, syn Grażyny Orszt i Henryka Albera. Wychowany w muzycznej rodzinie przebywał w świecie artystów od najmłodszych lat. Na poważnie zajął się muzyką w wieku 19 lat. Współpracował, jako basista, z Edytą Geppert koncertując w kraju i za granicą, w roku 2003 występował przed papieżem Janem Pawłem II w Watykanie w Auli Pawła VI. Współtworzył niezwykłe Duety Gitarowe: z ojcem Henrykiem Alberem oraz z Andrzejem Wyrzykowskim. Bartek jest także laureatem wielu nagród między innymi I-ego miejsca w konkursie MUFKA 2004 oraz nagrody specjalnej za utwór premierowy. Występował na antenie radiowej Trójki, RDC i Antyradia. Równocześnie z działalnością sceniczną zajmuje się także tworzeniem opraw muzycznych do materiałów video i prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi i młodzieżą. Fanpage: facebook.com/DianaiBartek

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje25 kwietnia 2013, 00:00,

XIII Piaseczyńska Wiosna Muzyczna w Piasecznie - koncert zespołu kameralistów Camerata Vistula


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Parafia Matki Bożej Różańcowej, Kościół pw. Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu oraz Centrum Kultury w Piasecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną. Pierwszy koncert odbędzie się 27 kwietnia 2013 roku o godz. 19.30. Miejsce: Kościół pw. św. Anny w Piasecznie przy Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną poprowadzi Zofia Sajkowska. Zapraszamy!

XIII PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA W PIASECZNIE

Koncert poświęcony będzie twórczości Witolda Maliszewskiego. Wystąpi Zespół Kameralistów CAMERATA VISTULA w składzie: Andrzej Gębski – skrzypce, Wojciech Proniewicz – skrzypce, Grzegorz Chmielewski – altówka, Elżbieta Piwkowska - wiolonczela, Andrzej Wróbel- wiolonczela, Radosław Nur – kontrabas, Anna Wróbel – wiolonczela. W programie: Suita na wiolonczelę i zespół smyczkowy op. 20 - części: Aria, Romans, Walc. Kwintet smyczkowy op. 3 - części: Allegro, Andante tranquillo, Scherzo, Allegro risoluto.

WITOLD MALISZEWSKI

Witold Maliszewski (ros. Ви́тольд Малише́вский, ur. 20 sierpnia 1873 roku w Mohylowie na Podolu, zm. 18 sierpnia 1939 w Zalesiu pod Warszawą) – polski kompozytor, dyrygent i pedagog. Ukończył Konserwatorium Petersburskie. Nauki pobierał u Rimskiego-Korsakowa. Witold Maliszewski był założycielem i dyrektorem (1913–1921) Konserwatorium w Odessie, które wykształciło wielu muzyków światowej klasy. Terror bolszewicki zmusił kompozytora do opuszczenia Odessy w 1921 r. i przyjazdu do Warszawy. Zasługi Maliszewskiego były w Związku Radzieckim przemilczane, a Konserwatorium Odesskie, którego był założycielem otrzymało imię nie swego twórcy, a śpiewaczki operowej Antoniny Nieżdanowej, która nie była w żaden sposób związana z tą instytucją. W Warszawie Maliszewski był dyrektorem miejscowego Towarzystwa Muzycznego i Wyższej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina (1925–1927). W roku 1927 Maliszewski pełnił funkcję przewodniczącego jury I Konkursu Chopinowskiego. Twórczość: 5 symfonii, 3 kwartety smyczkowe, balety Boruta i Syrena, Requiem (1930), Missa Pontificalis (1930), Koncert b-moll na fortepian i orkiestrę (1938), Kwintet smyczkowy d-moll oraz Wielka kantata biblijna. U Maliszewskiego pobierali nauki: Witold Lutosławski, Feliks Roderyk £abuński, Bolesław Woytowicz, Feliks Rybicki, Mykola Wiliński i inni.

Camerata Vistula

Zespół kameralistów CAMERATA VISTULA został założony w 1986 roku przez wiolon-czelistę Andrzeja Wróbla, który pełni funkcję kierownika artystycznego zespołu. Camerata Vistula to zespół wybitnych instrumentalistów - solistów i kameralistów. Trzon tej nietypowej składem grupy - unikalnej w skali kraju, a nawet Europy - tworzą sekstet smyczkowy, kwin-tet instrumentów dętych oraz fortepian, a skład taki umożliwia przedstawienie słuchaczom wielu dzieł kameralistyki światowej rzadko wykonywanych tylko z powodu nietypowego składu instrumentów, na jaki zostały napisane. W repertuarze zespołu Camerata Vistula znajdują się dzieła kameralne powstałe od późnego baroku do współczesności, z uwzględnieniem najnow-szych utworów polskich kompozytorów współczesnych. Camerata Vistula nagrała wiele pozycji ze swojego repertuaru dla Polskiego Radia, Radia BBC i Polskiej Telewizji oraz dla wytwórni płytowych, otrzymując doskonałe recenzje w pismach brytyjskich i francuskich.


Zespół występował w salach koncertowych Polski, Belgii, Czech, Słowacji, Danii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz w Meksyku. Camerata Vistula występowała także z dużym powodzeniem na wielu renomowanych festiwalach, takich m.in. jak: Warszawska Jesień, La Chaise Dieu (Francja), Inventionen (Berlin), Cervantino (Meksyk), Festiwal w Glasgow. Od roku 2003 Camerata Vistula corocznie bierze udział w Festiwalach Polskiej Muzyki Kameralnej. W repertuarze zespołu znajdują się dzieła z okresu od późnego baroku do współczesności.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie