Informacje2 września 2016, 20:00,

Koncert Danqi Stankiewicz - Festiwal Warszawa Singera Góra Kalwaria

2 września 2016 roku o godz. 20.00 zapraszamy na koncert Danqi Stankiewicz pt. Warszawo ma, który odbędzie się w ramach Festiwalu Warszawa Singera. Bilety w cenie 15 zł. Miejsce: Kino Uciecha, Białka 9, Góra Kalwaria.

KONCERT DANQI STANKIEWICZ - FESTIWAL WARSZAWA SINGERA GÓRA KALWARIA

Warszawo ma - spektakl słowno-muzyczny z efektami audiowizualnymi, oparty na twórczości poetów i kompozytorów pochodzenia żydowskiego. Wiersze Zuzanny Ginczanki, Miriam Ulinower, Renaty Kościelniak, Władysława Szlengla uzupełniają piosenki, które powstały przed, w czasie i po wojnie. Dzięki takim kompozytorom jak: Casimir Oberfeld, Zygmunt Białostocki, Aleksander Nowacki, Aleksander Olszaniecki czy Tomasz Krezymon piękno muzyki żydowskiej w sposób mistrzowski przedstawiają Danuta Stankiewicz (piosenkarka) z zespołem klezmerskim pod kierownictwem Michała Salamona (piano). Przedsięwzięcie otrzymało wiele prestiżowych nagród. Gościnnie wiersze recytuje Tina Winnicka aktorka Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Danuta Stankiewicz - polska piosenkarka, która wydała 24 płyty solowe. Występowała w ponad 30 krajach świata, jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fr. Chopina, stypendystką Rządu Francuskiego, zdobywczynią ponad 50 nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych i zagranicznych. Foto Harry Weinberg

Informacje28 sierpnia 2016, 15:00,

Uwaga! Utrudnienia na drodze DK-7

W niedzielę 28 sierpnia 2016 roku pomiędzy godziną 15.00 a 20.00 na drodze krajowej numer 7 w gminie Tarczyn, w rejonie Zespołu Szkół w Pamiątce - na przejściu dla pieszych planowany jest kolejny protest przeciwko budowie linii 400 KV. Przewidując znaczne utrudnienia w ruchu, policjanci wyznaczyli objazdy i apelują do kierowców o wybór tras alternatywnych.

Uwaga! Utrudnienia na drodze DK-7

Uczestnicy w ramach protestu będą chodzili po przejściu dla pieszych, co może wiązać się z wystąpieniem znacznych utrudnień w ruchu. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i korzystanie z objazdów przygotowanych przez funkcjonariuszy.

Kierunek Kraków:
Kierowcom jadącym „7” z Warszawy w kierunku Krakowa sugerujemy w miejscowości Rembertów skręcić w prawo w ulicę Główną, następnie jechać przez miejscowość Michrów i Kruszew do DK-50.

Kierunek Warszawa:
Jadący z Krakowa i Radomia w kierunku Warszawy, powinni w miejscowości Głuchów zjechać z „7” w prawo do Lesznowoli. Dalej wjechać na drogę numer 772 i przez Prażmów dojechać do miejscowości Łoś, gdzie należy wjechać na drogę numer 876 i kierować się do Tarczyna, gdzie ponownie wjedziemy na DK-7. Dodatkowo dla jadących w kierunku Warszawy wyznaczono drugi objazd w m. Pamiątka. Z DK-7 należy skręcić w prawo w ul. Graniczną, następnie w lewo w ul. Ogrodową, i ponownie w lewo w ulicę Pawłowicką, którą ponownie wrócimy do DK-7.

Wyznaczone objazdy nie dotyczą pojazdów ciężarowych! Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Piasecznie zwracają się do wszystkich kierowców o wybieranie w wyznaczonym czasie dróg alternatywnych.

Przeczytaj też: Tarczyn oddał hołd bohaterom II wojny światowej [ZDJĘCIA]

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie