Informacje21 stycznia 2009, 00:00,

Koncert Charytatywny połączony z Aukcją w Zalesiu Górnym

Serwis internetowy mieszkańców Zalesia Górnego www.zalesie-gorne.eu oraz Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego serdecznie zaprasza na KONCERT CHARYTATYWNY połączony z AUKCJ¡ na rzecz p. Sobczaków z Zalesia, których dom spłonął dwa miesiące temu. Koncert odbędzie się 15 lutego 2009 r. godz. 15:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym przy ul Sarenki 20. Całkowity dochód z Koncertu i Aukcji zostanie przekazany Pogorzelcom.

Koncert Charytatywny połączony z Aukcją w Zalesiu Górnym
kliknij, aby powiększyć plakat

Na charytatywnym koncercie w Zalesiu Górnym, wystąpią zaproszeni artyści, aktorzy z serialu filmowego Plebania: Włodzimierz Matuszak, Katarzyna £aniewska, Dorota Nowakowska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Barbara Zielińska, Maciej Damięcki, Katarzyna Skarżanka, Stanisław Górka, Małgorzata Teodorska oraz Wojciech Błach a także znani muzycy i wokaliści: Tadeusz Woźniak, Jolanta Majchrzak-Woźniak i debiutująca wokalistka jazzowa Ewa Abart.

Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego oraz Aukcji, zwraca się z gorącą prośbą o przekazanie przedmiotów przedstawiających pewną wartość, takich jak obrazy, grafiki, szkło, ceramika, tkaniny dekoracyjne, figurki, rzeźby, książki z autografem autora itp., które mogłyby zostać zlicytowane na aukcji podczas koncertu charytatywnego. W sprawie przekazania przedmiotów prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Ewą Szczygielską - członkiem Komitetu Organizacyjnego Koncertu Charytatywnego oraz członkiem Rady Sołeckiej pod nr tel. (022) 756-47-61.

Informację na temat koncertu i aukcji, otrzymaliśmy od Piotra Wyżykowskiego - Członka Komitetu Organizacyjnego oraz administratora serwisu www.zalesie-gorne.eu
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje22 stycznia 2009, 00:00,

Andrzej Andrychowski wystawa URBIS CZYSTE FORMY

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Andrychowskiego: URBIS CZYSTE FORMY, który odbędzie się 31 stycznia 2009 roku, o godz. 17:00 w sali KDK przy ul. Jaworskiego 18. Wstęp wolny. Wystawę zdjęć, będzie można oglądać od 31 stycznia do 27 lutego 2009 roku. Serdecznie zapraszamy na wystawę Andrzeja Andrychowskiego w Konstancinie!

ANDRZEJ ANDRYCHOWSKI WYSTAWA URBIS CZYSTE FORMY

Wystawa fotograficzna URBIS CZYSTE FORMY Andrzeja Andrychowskiego, pokazuje rezultat wyjątkowego spojrzenie na miasto, spojrzenia osoby, która wychowywała się w miejskiej dżungli. Często autor spotyka się z komentarzami osób oglądających prace, że owszem, wydawało im się, że znają dane miejsce, ale odmiennie je widzieli. Nie dostrzegli tych detali, nie widzieli tych przenikań światła, tych odbić w szybach. Autor wyraźnie zaskakuje ujęciem, perfekcyjnym kadrem, malarskim efektem po przetworzeniu tematu korzystając z możliwości fotografii cyfrowej. Autor, jak sam mówi przerabia trochę rzeczywistość, pokazując ją czasem w formie bliskiej malarstwu i grafiki.

Andrzej Andrychowski to absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania UW, rozpoczął swoją przygodę z fotografią w 1978r., jak to sam określa, wciągnięty przez młodszego brata. W latach 80-tych prowadził zajęcia dla młodzieży w pracowni fotograficznej Pałacu Młodzieży w W-wie, był komisarzem VIII Fotograficznych Spotkań Młodych, aktywnie uczestniczył w działaniach klubu fotograficznego 6x6, z którego wyrosło wielu profesjonalnych fotografików-obecnie członków ZPAF. W latach 90-tych współpracował z miesięcznikiem Architektura. Ma na swoim koncie udział w licznych konkursach fotograficznych w kraju i za granicą. W październiku 2007 roku został laureatem konkursu organizowanego przez Akademię Fotografii pt. Mój jest ten kawałek Warszawy, zdobywając jako nagrodę kurs fotografii cyfrowej. W listopadzie 2007 roku otrzymał dyplom ukończenia kursu Fotografii Cyfrowej. W kwietniu 2008 r. odbył kurs dla fotografów organizowany Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. W maju 2008 roku otrzymał dyplom w konkursie fotograficznym pt. Home Sweet Home 2.

W sierpniu 2008 roku Andrzej Andrychowski, zostaje zaproszony przez galerię SD w Wilanowie do wystawienia swoich prac na zbiorowej wystawie: Wilanów oczami artystów. W tym samym miesiącu pomyślnie przeszedł kwalifikacje do Studium Fotografii prowadzonym przez ZPAF. We wrześniu 2008 roku eksponował swoje zdjęcia pt. Oczami miasta w Cafe ALTERNATYWA w Warszawie oraz uczestniczył zespołowej pokonkursowej wystawie Kreatywni w Blue City. W październiku 2008 wystawiał serię zdjęć pt. Nieoczywista Fotografia Architektury w Cafe Magiel oraz uczestniczył w zbiorowej wystawie Konstancińskiego Klubu Fotograficznego f8 pt. Reportaż, a także rozpoczął zajęcia na roku warsztatowym Studium Fotografii ZPAF. (źródło: goldenline.pl)
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin