Informacje25 kwietnia 2007, 00:00,

Koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Czeczenii

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie zaprasza w najbliższą sobotę 28 kwietnia 2007 roku, o godzinie 19:00 na koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Czeczenii. Będzie to rockowy koncert charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc rodzinie uchodźców z Czeczenii. Na koncercie zagrają zespoły: Half-rage, Kabanos, Minerva, Blade of Terror. Wstęp na koncert: 8 złotych. Serdecznie zapraszamy!

Koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Czeczenii

Pani Satsita, samotna matka z czwórką dzieci (w wieku 9-13 lat) przebywa w Polsce od 3 lat. Polskie władze przyznały jej tzw. pobyt tolerowany, co oznacza, że może przebywać legalnie w kraju i pracować, ale odmówiono jej indywidualnego programu integracji zapewniającego przede wszystkim regularne dofinansowanie umożliwiające utrzymanie się. W efekcie tej decyzji pani Satsita musiała także w tym miesiącu opuścić warszawski ośrodek dla uchodźców na ul. Ciołka, gdzie dotychczas mieszkała wraz z dziećmi. W tej chwili znajduje się w schronisku dla bezdomnych kobiet i pomimo, że pracuje jako opiekunka, jej sytuacja jest bardzo trudna. Czeczeńska rodzina potrzebuje naszej pomocy!

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje25 kwietnia 2007, 00:00,

Recital Fletowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na Recital Fletowy, który odbędzie się w dniu 3 maja 2007 roku (czwartek - weekend majowy) o godzinie 19:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie ul. Ks. Czesława Oszkiela 3. W koncercie udział wezmą: Marcin Stawiszyński (flet) oraz Eugeniusz Chudak - Morzuchowski (fortepian).

Na program koncertu złożą się kompozycje na flet i fortepian. W programie także opowieść o dziejach fletu, jednego z najstarszych instrumentów w dziejach muzyki. Wstęp jest wolny.

źródło informacji: www.tarczyn.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn