Informacje21 grudnia 2008, 00:00,

Koncert Bożonarodzeniowy kolędy i pastorałki w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Przewodnicząca Rady Powiatu dr Barbara Rudzińska-Mękal, Starosta Piaseczyński Jan Dąbek oraz Dziekan Dekanatu Piaseczyńskiego ks. prałat Zbigniew Pruchnicki serdecznie zapraszają na Koncert Bożonarodzeniowy w Piasecznie. Koncert odbędzie się 28 grudnia 2008 roku o godzinie 19:00 w kościele parafii pw. Matki Bożej Różańcowej przy ul. Słowiczej 1 w Piasecznie. Wstęp wolny. W programie znajdą się najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Podczas Bożonarodzeniowego Koncertu wystąpią: Justyna Stępień (sopran), Rafał Grozdew (tenor), Chór Con Fuoco, Andrzej Sochocki (dyrygent chóru), Orkiestra Kameralna Powiatu Piaseczyńskiego, Paweł Kos-Nowicki (dyrygent).

Koncert Bożonarodzeniowy kolędy i pastorałki w Piasecznie

Koncert Bożonarodzeniowy organizuje Powiat Piaseczyński. Partnerami jest Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie oraz Art Deco Group. Patronat medialny nad imprezą objął: Kurier Południowy, iTV Piaseczno oraz nasz Prywatny Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego. Szczegółowe informacje na temat koncertu, można uzyskać pod nr tel. 0790-395-228 oraz na stronie: www.artdecogroup.eu Serdecznie zapraszamy mieszkańców, na to wyjątkowe wydarzenie w Piasecznie!

JUSTNA STęPIEń

JUSTNA STęPIEń (sopran) Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalnym pod kierunkiem prof. Hanny Reymer. Ukończyła studia wokalne w klasie prof. Alicji Dankowskiej-Prawdzic w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1994-1998 brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Ryszarda Karczykowskiego i Leopolda Spitzera. 17 kwietnia 1997 r. zadebiutowała partią Stelli w operze Chopin Giacomo Orefice na scenie operowej Teatru Narodowego w Warszawie. W tym samym roku brała udział w spektaklach teatralnych Noc listopadowa i Saragossa wystawionych przez scenę dramatyczną Teatru Narodowego. Działalność koncertową rozwija od 1992 r. śpiewając m.in. w Filharmonii Narodowej, Studio Koncertowym Polskiego Radia, na Zamku Królewskim, w warszawskich £azienkach, w Wilanowie, oraz na Wawelu. Była gościem takich festiwali jak Festiwal Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim, Międzynarodowy Festiwal-Chopin w Barwach Jesieni w Antoninie, Wieczory Wawelskie, Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich, Mazowsze w Koronie – Staropolskie Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej, Muzyka Polska w Zabytkach Warszawy. Współpracowała m.in. z zespołami Ars Nova, Canor Anticus, Kwartet Stroikowy Arundo, Prima Vista, Concerto Avenna, Filharmonia im. R.Traugutta, Zespół Muzyki Cerkiewnej przy Warszawskiej Operze Kameralnej. Występowała wielokrotnie za granicą m.in. w: Japonii, Korei, Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Libanie, Francji, na Litwie i Węgrzech. Od września 1998 r. jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie jest wykonawczynią pierwszoplanowych partii w operach Mozarta, Haendla, Donizettiego. Jej pasją jest muzyka oratoryjno-kantatowa W. A. Mozarta i J. S. Bacha oraz pieśni P. Czajkowskiego, S. Rachmaninowa, F. Liszta, R. Schumanna, R. Schuberta, F. Chopina i St. Moniuszki.

RAFA£ GROZDEW

RAFA£ GROZDEW (tenor) Specjalizuje się w repertuarze barokowym i klasycystycznym. Ukończył Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Białymstoku oraz Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec. Przez wiele lat koncertował z kameralnym chórem Cantica Cantamus (obecnie chór Opery i Filharmonii Podlaskiej) pod dyrekcją Violetty Bieleckiej, z którym zdobył znaczące nagrody (m. in. nagrodę fundacji kultury Gaude Mater). W 1998 występował w Filharmonii Berlińskiej, biorąc udział w premierze monumentalnego dzieła Ernsta von Kameke ku czci ofiar Holocaustu Der Tyranos. Współpracował także z kameralnym chórem Sine Nomine Marka Toporowskiego. W 2002 uczestniczył w pierwszym konkursie Polskiej Muzyki Wokalnej w Warszawie, którego został laureatem. Na scenie zadebiutował rolą Gherarda w operze G. Pucciniego Gianni Schicki. Wykreował także postać Ozia – głównego bohatera opery Betulia Liberata W. A. Mozarta. W ramach współpracy z Gdańską Operą Kameralną grał rolę Bastiena w Bastien und Bastienne W. A. Mozarta oraz Xerxesa w operze G. F. Haendla Xerxes. Wykonywał Magnificat M. J. żebrowskiego podczas obchodów Roku Polskiego we Francji - Nova Polska, który odbył się pod patronatem prezydentów J.Chiraca i A.Kwaśniewskiego oraz Instytutu Adama Mickiewicza. Brał także udział w Koncercie Młodych Talentów na Helu. Studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku ukończył pod kierunkiem prof. Wiesławy Maliszewskiej. Wspólnie z Państwową Operą Bałtycką, w której podjął pracę po ukończeniu studiów oraz Alber Concert Teater odbył europejską trasę koncertową z Kawalerem Srebrnej Róży R. Straussa. W Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni zorganizował i prowadził zespół wokalny. Był inicjatorem i współorganizatorem szeregu imprez muzycznych w Gdyni, w tym ogólno-pomorskich młodzieżowych konkursów muzycznych, których był także jurorem. Obecnie współpracuje z Warszawską Operą Kameralną.

CHÓR CON FUOCO - CHÓR MIESZANY PARAFII W JÓZEFOS£AWIU Zespół zainaugurował swoją działalność 19 stycznia 2003r. Wszyscy członkowie chóru to amatorzy, których łączy zamiłowanie do wspólnego śpiewu oraz chęć do podnoszenia umiejętności artystycznych. Głównym celem działalności zespołu jest uświetnianie uroczystości kościelnych i wszelkich ważnych dla parafii wydarzeń. Chór ma na swoim koncie liczne koncerty szczególnie w zaprzyjaźnionej parafii św. Anny w Piasecznie, udział w Mszy za Ojczyznę transmitowanej przez radio z Jasnej Góry w marcu 2004r. oraz nagranie dla TVP w marcu roku bieżącego. W swoim repertuarze zespół ma wiele utworów od renesansu po współczesność, takich kompozytorów jak: Mikołaj Gomółka, Jan Sebastian Bach, Luigi Cherubini, Anton Bruckner, Zoltan Kodlay, John Rutter, Marian Sawa, Romuald Twardowski, a oprócz sakralnej, wykonuje również muzykę gospel i utwory muzyki rozrywkowej. Od maja 2007 r. chór nazywa się Con Fuoco i występuje w jednolitych strojach ufundowanych przez parafię Józefosław. W styczniu 2008 r. chór zdobył srebrne pasmo (II miejsce) w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Więcej informacji o Chórze, można przeczytać na stronie: www.confuoco.eu

ANDRZEJ SOCHOCKI (organista, dyrygent) Studiował organy u Marietty Kruzel oraz Tomasza Kalisza, dyrygenturę u prof. Ewy Marchwickiej, a także emisję głosu u Krzysztofa Szmyta. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: O. Latry, W. Zerera, G. Boveta, T.A. Nowaka, T. Kalisza. Od 1999r. pełni funkcję tytularnego organisty w parafii Józefosław, gdzie jest również dyrygentem chóru i orkiestry. Koncertuje jako organista, dyrygent oraz jako kameralista. W 2005r. został laureatem ogólnopolskiego konkursu Pro Organo w Warszawie, współpracował z: Violettą Villas jako pianista, jako dyrygent z: chórem Uniwersytetu Warszawskiego, chórem Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze itp., ma na swoim koncie prawykonania, a także nagrania dla TVP. Równolegle z działalnością artystyczną prowadzi także działalność pedagogiczną (fortepian, emisja głosu).

PAWE£ KOS-NOWICKI (dyrygent) Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, gdzie studiował teorię muzyki (studia teoretyczne ukończył z wyróżnieniem) i dyrygenturę w klasie prof. Bogusława Madeya. Od zawsze jego zainteresowania koncentrowały się wokół muzyki dawnej i jej stylowego wykonawstwa. Zaowocowało to powstaniem pracy magisterskiej poświęconej sztuce interpretacji Sir Johna Eliota Gardinera. Uczestniczył w kursach dyrygenckich prowadzonych przez J. Salwarowskiego w Toruniu oraz w Dreźnie u Sir Colina Daviesa. Jest laureatem III Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Współpracował z orkiestrami m.in.: Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Białostockiej i Warszawską Orkiestrą: Filharmonia. Jest również animatorem kultury. Współpracuje z wieloma znakomitymi solistami m. in.: Emmą Kirkby, Elizabeth Connell, Miriam Tschopp, Michaelem Chance, Elżbietą Karaś-Krasztel, Katarzyną Dudą, Martą Boberską, Justyną Stępień, Pawłem Kowalskim, Wojciechem Gierlachem i Tytusem Wojnowiczem. Od 2000 r. jest szefem Nowej Orkiestry Kameralnej.

ORKIESTRA KAMERALNA POWIATU PIASECZYńSKIEGO Koncerty z udziałem orkiestr zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem i są bardzo entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność. Dlatego mając na uwadze opinie mieszkańców naszego powiatu, którzy głównie ze względu na odległość dość rzadko wybierają się do Warszawy na tego typu wydarzenia, chcielibyśmy stworzyć im dodatkowe możliwości uczestnictwa w koncertach orkiestrowych. W związku z tym została powołana do życia Orkiestra Kameralna Powiatu Piaseczyńskiego. Głównym zadaniem zespołu jest popularyzacja muzyki orkiestrowej oraz udział w najważniejszych uroczystościach i wydarzeniach kulturalnych na terenie powiatu piaseczyńskiego. Mamy nadzieję, że obecność tej orkiestry w wyjątkowy sposób wzbogaci życie artystyczne na naszym terenie, przyczyni się do wzrostu liczby miłośników muzyki orkiestrowej oraz będzie miało wpływ na zainteresowanie edukacją muzyczną. Zespół tworzą zawodowi muzycy związani z warszawskimi orkiestrami. Koncert Bożonarodzeniowy będzie uroczystą inauguracją działalności Orkiestry Kameralnej Powiatu Piaseczyńskiego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje21 grudnia 2008, 00:00,

Piaseczno: czy będą wielopoziomowe parkingi i płatny postój


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czy powstaną wielopoziomowe parkingi i płatny postój w centrum Piaseczna? Z gazety Nad Wisłą (nr 24), dowiadujemy się, że firma Arup, która przygotowuje studium układu komunikacyjnego gminy Piaseczno, przeprowadziła wśród mieszkańców sondaż: czy byliby skłonni płacić za parkowanie na Sierakowskiego, Kościuszki i okolicznych ulicach. Jak okazało się z wyników badania: kierowcy są skłonni płacić, ale tylko wówczas, gdy polepszą się warunki parkowania w centrum Piaseczna.

Dalej w artykule czytamy, że gmina Piaseczno ma już przygotowaną koncepcję kilkupiętrowego zespołu miejsc postojowych przy ulicy Sierakowskiego (na miejscu obecnego parkingu). Byłby on jednocześnie "bramą do parku" z restauracją na najwyższym piętrze. Burmistrz Józef Zalewski stwierdził, że wprowadzenie do budżetu gminy Piaseczno budowy parkingu przy ul. Sierakowskiego, będzie możliwe dopiero w 2010 roku. Najpierw planują zatwierdzić koncepcję układu komunikacyjnego gminy, czyli modelu, do którego będą dążyć. Jak tylko pojawią się nowe informacje w tej sprawie, to od razu postaramy się poinformować o tym, na łamach serwisu mieszkańców.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie