Informacje16 lipca 2011, 00:00,

Koncert Big Band Konstancin, czyli Rondo w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert znanego wszystkim Konstancińskiego Big Bandu, który zagra przeboje muzyki jazzowej i nie tylko. Muzyka znana i lubiana. Koncert odbędzie się 17 lipca 2011 roku i rozpocznie się o godz. 16.00 w Amfiteatrze, Park Zdrojowy. Zapraszamy na koncert Big Band Konstancin.

Big Band Konstancin - zespół powstał w 2003 roku, początkowo jako orkiestra dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie, jednak ostatecznie przyjął formułę big bandu oraz nazwę Big Band Konstancin. Lata 2003 - 2005 to okres intensywnych prób, doboru repertuaru i składu osobowego. Pierwsze występy to rok 2005 i koncerty w Konstancińskim Parku Zdrojowym, jak również udział w lokalnych uroczystościach okolicznościowych. Członkowie orkiestry to zawodowi muzycy z dużym stażem i doświadczeniem artystycznym w najlepszych zespołach reprezentacyjnych i estradowych, grający na wielu instrumentach, co pozwala na modyfikację składu instrumentalnego w zależności od potrzeb, rodzaju i charakteru muzyki.

Pod względem repertuaru orkiestra jest wszechstronna. Wykonuje muzykę marszową, patriotyczną, religijną, znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej, światowe przeboje klasyki big bandu oraz dixieland. Posiadamy profesjonalne nagłośnienie i własne stroje. Orkiestra bierze udział we wszystkich uroczystościach i festynach okolicznościowych na terenie gminy, zaś w sezonie letnim koncertuje w Konstancińskim Parku Zdrojowym. Występowaliśmy w wielu miastach Polski i dwukrotnie w Czeskich Hranicach. Aktualnie Big Band Konstancin liczy 18 osób.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje16 lipca 2011, 00:00,

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski Kapeliada Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie zapraszają mieszkańców, na PIASECZYńSK¡ LETNI¡ KAPELIADę PIASECZNO 2011. W najbliższą niedzielę 17 lipca 2011 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP KASKI, dyrygent Adam Czajkowski. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Zapraszamy na Piaseczyńską Letnią Kapeliadę.

PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA W PIASECZNIE

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski w roku 1984 panowie Aleksander Krzemiński i Edmund Grzelak rozpoczęli działania mające na celu założenie orkiestry dętej przy jednostce OSP w Kaskach. Następny rok (1985) przyjmuje się za datę powstania orkiestry, której kapelmistrzem został Edmund Grzelak, a Aleksander Krzemiński, obecny prezes OSP w Kaskach, grał na saksofonie. Zespół przez blisko 10 lat uświetniał wiele uroczystości w okolicznych miejscowościach. W roku 1994 kapelmistrzem orkiestry zostaje emerytowany dyrygent orkiestr wojskowych, m.in. Orkiestry Koncertowej WP,ppłk Edward Miller. Nowy dyrygent przekształca zespół w orkiestrę młodzieżową. Uczy młodych ludzi gry na instrumentach, opracowuje nowy, ambitny repertuar. W styczniu 1996 dyrektorem orkiestry została pani Krystyna Krzemińska, żona jednego z założycieli. Zajęła się pozamuzyczną stroną działalności, taka jak umundurowanie i zakup instrumentów, co ułatwiło dalszy rozwój orkiestry.

Kolejną ważną datę w historii zespołu stanowi przełom lat 1999/2000 wtedy to orkiestra rozpoczęła współpracę z młodą, bardzo utalentowaną wokalistką Katarzyną Rzymską. Jest to także okres, w którym odrodziła się, nieobecna przez wiele lat w orkiestrze sekcja puzonów. W 1999 roku miał miejsce pierwszy występ w Filharmonii Narodowej w Warszawie, od tamtej pory takie koncerty odbywają się co rok. W 2009 roku nowym dyrygentem orkiestry został ppłk Adam Czajkowski. Zespół w swoim repertuarze ma muzykę patriotyczno-religijną, rozrywkową, marsze, kolędy oraz utwory pasyjne. Bierze udział w imprezach okolicznościowych, uroczystościach oficjalnych, paradach, akademiach i różnego rodzaju promocjach. Do swojego repertuaru systematycznie wprowadza nowe, ambitne utwory, dostosowane do umiejętności instrumentalistów orkiestry. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mod-kaski.art.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno