Informacje13 października 2013, 00:00,

Koncert Aldony Jędrzejewskiej i spotkanie autorskie Zbyszka Rułkowskiego w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na Wtorek Wydarzeń, podczas którego odbędzie się koncert Aldony Jędrzejewskiej oraz spotkanie autorskie Zbyszka Rułkowskiego. Spotkanie odbędzie się 15 października 2013 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy tych, którzy lubią poezję, również tę śpiewaną, do spędzenia wieczoru w miłej atmosferze przy świecach i kubku herbaty.

Aldona Jędrzejewska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, doktor muzykoterapii, pedagog specjalny - terapeuta, trener SI. Obecnie mieszkanka Piaseczna.
Zbigniew Rułkowski - z Raczek na Suwalszczyźnie. Leśnik i nauczyciel, od kilku lat mieszka w Piasecznie. Poetyki doucza się w Klubie Poszukiwaczy Słowa. W życiu kieruje się prostymi zasadami i prawem naturalnym. Największą wartością dla niego jest człowiek. Ulubionym poetą od czasów licealnych pozostaje Juliusz Słowacki, a ze współczesnych K. K. Baczyński.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje14 października 2013, 00:00,

Chodź, opowiem Ci bajeczkę… warsztat pedagogiczno-psychologiczny w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na warsztat pedagogiczno - psychologiczny organizowany w ramach projektu Wszechnica Rodzica w Przystanku Kultura, adresowane do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym oraz wychowawców i opiekunów pracujących w placówkach wychowawczych. Warsztat odbędzie się 18 października 2013 roku w godz. 18.15-20.15 w Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Zapisy w Recepcji Przystanku Kultura i pod numerem telefonu: (22) 716 79 62.

Chodź, opowiem Ci bajeczkę… warsztat pedagogiczno-psychologiczny w Piasecznie

Temat najbliższego spotkania: "Chodź, opowiem Ci bajeczkę…" Dzieci boją się ciemności, otwartej szafy, cienia, rzucanego wieczorem na ścianę…Te lęki towarzyszą ich rozwojowi, wskazują na rozwijającą się wyobraźnię. Na warsztacie przekonasz się jaką rolę pełnią bajki terapeutyczne w zmniejszaniu lęku u dzieci. Dowiesz się również, jak są skonstruowane i jak w prosty sposób napisać taką bajkę. Cel warsztatu: poznanie roli bajek terapeutycznych w wychowaniu dziecka; poznanie sposobów konstruowania prostych opowiadań/bajek; pozyskanie dodatkowego narzędzia, pozwalającego na pomoc dzieciom w sytuacjach lękowych (pierwsze dni w przedszkolu, szkole, konflikty z rówieśnikami itp.). Czas trwania warsztatu: 2 godz. Cena 30 złotych.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Knitter, pedagog oraz certyfikowany trener rozwoju osobistego. Magdalena Knitter pracuje jako niezależny trener i coach, współpracując z wieloma ciekawymi ośrodkami rozwoju, domami kultury oraz fundacjami, prowadząc warsztaty z zakresu umiejętności psychospołecznych dla dorosłych, młodzieży oraz dla rodziców. Zajmuje się również life coachingiem, wspierając kobiety w procesie zmiany. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Klub Klasy Kobiet w Piasecznie.
autor/źródło: Wszechnica Rodzica