Informacje17 kwietnia 2012, 00:00,

Koncert akustyczny zespołu Le Blue w Piasecznie

Przystanek Kultura Piaseczno oraz Kawiarnia Fryderyk zapraszają mieszkańców na koncert akustyczny zespołu Le Blue, który odbędzie się w najbliższy piątek 20 kwietnia 2012 roku o godz. 19.30. Miejsce: Kawiarnia Fryderyk przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie (vis a vis fontanny, w budynku Przystanku Kultura). W imieniu organizatorów, zapraszam na koncert zespołu Le Blue. Wstęp wolny.

Koncert akustyczny zespołu Le Blue w Piasecznie

LE BLUE zespół został założony w roku 1996 przez Piotra Maciaka (gitary elektryczna, akustyczna i klasyczna, aranżacje, lider zespołu) i Beatę Kossowską (harmonijka ustna i śpiew). Ten duet przez wiele lat stanowił trzon grupy. Współbrzmienie gitary oraz harmonijki nadawało swoisty charakter muzyce Le Blue. Zespół w specyficzny sposób łączy w swoim repertuarze rock, jazz i blues z polską muzyką ludową tworząc niepowtarzalny styl. Od marca 2011 roku do zespołu dołączyła nowa wokalistka Daria Iwan. Zespół wystąpi w składzie: Daria Iwan (wokal), Piotr Maciak (gitara), Krzystof Jaworski (bass), Michał Wojnarski (perkusja). Strona internetowa zespołu Le Blue: www.leblue.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje18 kwietnia 2012, 00:00,

Festiwal Piosenki Angielskiej - Piaseczno 2012

Szkoła Językowa SPOT oraz Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zapraszają na Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej, który odbędzie się 23 kwietnia 2012 roku o godzinie 10:00 w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Już po raz siódmy na deskach Centrum Kultury zaprezentuje się utalentowana, czerpiąca radość ze śpiewu młodzież, która rywalizować będzie między sobą w ramach Festiwalu Piosenki Angielskiej.

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ - PIASECZNO 2012

Festiwal Piosenki Angielskiej będzie przebiegał w 2 etapach. Pierwszy etap przeprowadzony zostanie w poszczególnych szkołach naszego powiatu. Finał festiwalu, który odbędzie się w Centrum Kultury 23 kwietnia 2012 roku, wyłoni zwycięzców. Zapraszamy już od godz. 10.00 do domu kultury, gdzie można będzie usłyszeć melodie zarówno znanych przebojów jak i bardziej kameralnych utworów, oczywiście śpiewanych w języku angielskim. Jury oceniając poszczególne występy brać będzie pod uwagę nie tylko poprawną wymowę i akcent, ale również artystyczne wrażenia.

Celem imprezy jest propagowanie nauki języka angielskiego i zwiększenie motywacji do nauki wśród uczniów, zachęcanie ich do doskonalenia kompetencji językowych poprzez zabawę muzyczną, a także rozwijanie zainteresowań oraz zdolności językowych i muzycznych młodych ludzi. Patronat nad imprezą objął burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, Starosta Piaseczyński Jan Dąbek oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Gośćmi specjalnymi festiwalu będą pracownicy Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno