Informacje22 lutego 2008, 00:00,

Koncepcja zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej

Redakcja gazety Nad Wisłą poznała koncepcję zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej (Piaseczno). Projekty przygotowała firma ZIP Studio z Warszawy. Obecnie nad przedstawioną przez firmę koncepcją, pracuje Komisja Zagospodarowania Parku w Piasecznie. W najnowszej gazecie Nad Wisłą (nr 4/2008 z 21 lutego 2008 roku) możemy zapoznać się z planem zagospodarowania Parku, na którym redaktorzy zaznaczyli najciekawsze elementy. Zdjęcie pochodzi ze strony gazety: www.nadwisla.pl

Koncepcja zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej w Piasecznie
kliknij, aby powiększyć plan zagospodarkowania

Najciekawsze elementy koncepcji Parku w Piasecznie: 3 Poniatówka i inne zabytki przewidziane do renowacji na cele usługowe, 6 Kawiarnia nad stawem z tarasem, 8 Pomost spacerowy, 11 Nowa biblioteka powiatowa, 12 Letnia scena z widownią, 15 Boisko, 16 Starostwo, 24 Fontanna, 25 Arabeska kwiatowa, 28 Rzeźba ogrodowa, 29 Altana ogrodowa na wzniesieniu, 30 Plac zabaw. Aby obejrzeć wymienione elementy, musicie powiększyć powyższe zdjęcie.

Po realizacji przedstawionej przez firmę ZIP Studio koncepcji zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej, Park w Piasecznie ma się stać bardziej przyjazny dla matek z dziećmi, osób starszych, lubiących wypić kawę czy posłuchać muzyki w otoczeniu zieleni. Starosta Jan Dąbek poinformował redaktorów gazety Nad Wisłą, że jeszcze w tym roku, chce przekonać radę powiatu do budowy biblioteki powiatowej, która stałaby się swoistym centrum kultury. Na jej tyłach powstałby amfiteatr, a z boku - nowoczesne boisko, z którego korzystałyby także pobliskie szkoły średnie. Czy i kiedy Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego uporządkuje Park w Piasecznie?

Osoby, zainteresowane poprzednimi informacjami w naszym serwisie, które poruszały temat Parku Miejskiego zapraszamy do informacji: Park Miejski Piaseczno - co i jak piszczy w trawie Parku (2007-11-13), Park Miejski Piaseczno - propozycje zagospodarowania (2007-07-13), Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie (2007-06-29), spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17), oraz planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: Park Miejski w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje23 lutego 2008, 00:00,

Wywoływanie Wiosny na imprezie w Klubie Kino Piaseczno

Klub Kino Piaseczno zaprasza mieszkańców na imprezę wiosennego przesilenia, która odbędzie się 1 marca 2008 roku, od godziny 21:00 w Klubie Kino w Piasecznie. W Klubie Kino wiosna przychodzi najwcześniej. Wstęp na imprezę 5 złotych. Serdecznie zapraszamy na imprezę Wywoływanie Wiosny do Klubu Kino w Piasecznie!

Wywoływanie Wiosny w Klubie Kino Piaseczno
kliknij, aby powiększyć plakat imprezy

Podczas imprezy Wywoływanie Wiosny w Klubie Kino zagrają: Danny Deep, oraz Comet. W Klubie Kino w Piasecznie przeżyjecie nie zapomnianą noc w takich rytmach jak: house, funky house, electro house. Organizatorzy imprezy zamierzają wreszcie odwołać zimę i zacząć nowy sezon.

Nie trać czasu i już zaplanuj sobie wolny czas na godzinę 21:00, w sobotę: 1 marca 2008 roku. Klub Kino znajduje się w Piasecznie, przy ulicy Sienkiewicza 11. Dojazd do Klubu Kino: autobusem 727 - przystanek Kolejka Piaseczyńska (dawniej Kino Mewa).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO