Informacje2 kwietnia 2015, 19:13,

Koncepcja rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie

We wtorek, 31 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Szpitalnej 12 w Piasecznie odbyło się spotkanie wielkanocne połączone z prezentacją koncepcji rozbudowy Ośrodka. Prezentacja została entuzjastycznie przyjęta przez podopiecznych Ośrodka i ich rodziców. Nie zabrakło też serdecznych życzeń odpoczynku w gronie rodzinnym oraz niezbędnych sił do pokonywania codziennych zadań i wyzwań.

Koncepcja rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie

W spotkaniu uczestniczyli dyrekcja, rodzice i podopieczni Ośrodka, Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski, wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, Katarzyna Paprocka i Ksawery Gut – Członkowie Zarządu Powiatu.

– Traktuję piaseczyński Ośrodek jako miejsce wyjątkowe, któremu należy się ogromna uwaga ze strony Zarządu Powiatu – przyznała Katarzyna Paprocka. Sprawia to nie tylko specyfika pracy w Ośrodku – powiedziała – ale przede wszystkim to, że plany inwestycyjne samorządu powiatowego poprzedniej kadencji nie mogły napawać optymizmem ani dyrekcji Ośrodka, ani kadry pedagogów, ani tym bardziej rodziców podopiecznych Ośrodka. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła. Nowy Zarząd i nowa Rada doceniają lokalizację Ośrodka i znaczenie jego pracy dla dobra lokalnej społeczności. Planują szereg bardzo istotnych inwestycji, które wpłyną na podwyższenie technicznych i użytkowych standardów zarówno Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, jak i sąsiadującego z nim Zespołu Szkół Nr 1.

Koncepcja rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie

Pogląd ten potwierdził Ksawery Gut, który przedstawił kształtującą się obecnie koncepcję kompleksowej przebudowy i rozbudowy tych dwóch obiektów. Zaznaczył też, iż nie istnieje żaden dokument, który nakazywałyby zmianę lokalizacji Ośrodka (a takie były argumenty poprzedniego Zarządu). Prace modernizacyjne mają się rozpocząć już w roku bieżącym, co umożliwi zabezpieczona na ten cel kwota 1,5 mln złotych. Kontynuacja prac będzie uwzględniona w projekcie budżetu powiatu na rok 2016. – Do końca czerwca br. planujemy wykonanie dokumentacji technicznej oraz wyłonienie wykonawcy. Na wiosnę przyszłego roku rozpoczniemy rozbudowę – powiedział Ksawery Gut.

Zmieniony wygląd będzie miała kondygnacja parterowa kompleksu obu budynków. Pojawi się nowe wejście główne i większy hol. Przy wejściu zaplanowany jest nowy układ szatni. Nie zmieni się natomiast lokalizacja stołówki i kuchni.

Na drugim piętrze Ośrodka rozmieszczone będą odremontowane pracownie dla dzieci i młodzieży z autyzmem i zespołem Aspergera, będzie tam także pracownia integracji sensorycznej. Przewidziana jest większa liczba pomieszczeń sanitarnych. Na trzecim piętrze pojawi się świetlica z salą bilardową. Tutaj też będzie rozmieszczony internat.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Koncepcja rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie

Obecna sala gimnastyczna (przy Zespole Szkół Nr 1) przejdzie gruntowny remont i będzie stanowić integralną część Ośrodka. Dla Zespołu Szkół wybudowana zostanie nowa sala wraz z zapleczem szatni i węzłami sanitarnymi. Rozbudowany też zostanie budynek warsztatów, które już na dziś nie spełniają określonych dla rozwijającej się szkoły standardów.

Warto zaznaczyć, że koncepcja rozbudowy i modernizacji budynków przy ul. Szpitalnej powstała w wyniku przeprowadzonej niedawno szczegółowej inwentaryzacji. Między innymi dzięki temu, Zarząd Powiatu mógł podjąć odpowiedzialną decyzję o pozostawieniu Ośrodka w jego dotychczasowej lokalizacji.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=5&t=8095&start=45
Informacje11 kwietnia 2015, 21:00,

Retrospekcja - koncert ku pamięci Jacka Kaczmarskiego w 8 Ball Club

10 kwietnia 2004 r. odszedł Jacek Kaczmarski. Odszedł, "ale źródło wciąż bije". W 11 rocznicę śmierci Jacka, dwie osobowości piaseczyńskiej sceny muzycznej - Arek Arkadiusz Zewar i Paweł Górski oddadzą swoisty hołd jego twórczości - wykonają utwory Mistrza we własnych aranżacjach. Zapraszamy 11 kwietnia 2015 roku o godz. 21.00 na koncert ku pamięci Jacka Kaczmarskiego pn.: Retrospekcja. Miejsce: 8 Ball Club przy Jana Pawła II 10 w Piasecznie.

Retrospekcja - koncert ku pamięci Jacka Kaczmarskiego w 8 Ball Club

Martin, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=37&t=1887&start=450