Informacje7 czerwca 2007, 00:00,

Komunikacyjny koszmar w Górze Kalwarii

Większość kierowców przejeżdżających przez Górę Kalwarię wie, z jakimi utrudnieniami trzeba się liczyć w przededniu weekendów. 6 czerwca wielu wyjechało wcześniej z pracy, by przejechać bez problemu. Niestety, najprawdopodobniej wypadek doprowadził do gigantycznych korków już o godzinie 16-ej. Przy zablokowaniu ronda stoi i 50-tka i 79-tka. Nerwy, upał, koszmar.

Miejscowi jakoś sobie radzą korzystając z nieformalnych objazdów, czy objazdów objazdów. Najbardziej szkoda tych, którzy pracując w dni powszednie w Warszawie czy okolicach jadą do domu na weekend, często bardzo daleko. Cóż... czekamy na obwodnicę.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje4 czerwca 2007, 00:00,

Piaseczno miastem atrakcyjnym dla biznesu Ranking Forbes

Według najnowszego rankingu Forbes: Piaseczno należy do miast atrakcyjnych dla biznesu. W rankingu miesięcznika Forbes w kategorii do 100 tysięcy mieszkańców, Piaseczno zajęło II miejsce. Ogłoszenie rankingu miało miejsce 30 maja 2007 roku, w Centrum Olimpijskim, podczas spotkania Forbes Evecutive Forum w Warszawie.

Według informacji podanych na stronie miesięcznika Forbes: niewątpliwym atutem naszego miasta jest bliskość stolicy. Metropolia działa jak magnes przyciągający inwestorów, zwłaszcza zagranicznych, do innych pobliskich miejscowości, a nawet wsi. Fenomenem jest natomiast Wólka Kosowska: wieś w powiecie piaseczyńskim, zwana też podwarszawskim china town. Ulokowało się tam Chińskie Centrum Handlowe będące największym miejscem dystrybucji towarów z Chin i Azji w środkowo-wschodniej części Europy. Na terenie Centrum działalność handlową prowadzi ponad 650 firm, głównie chińskich, wietnamskich, tureckich i polskich. Atrakcyjność inwestycyjna w dużym stopniu zależy od wielkości miasta i jego położenia względem największych ośrodków miejskich w kraju.

Ranking najatrakcyjniejszych miast dla biznesu opublikowano w prestiżowym miesięczniku Forbes. Powstał na podstawie analiz danych z Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. Twórcy rankingu sprawdzili liczbę spółek prawa handlowego zarejestrowanych w poszczególnych miejscowościach w ciągu ostatnich pięciu lat, pomniejszając ją o upadłości i likwidacji. Według informacji na stronie Gminy Piaseczno: piaseczno.eu, w tym czasie powstało ich w Piasecznie, 540 z czego 92 z kapitałem zagranicznym.

Cieszymy się z sukcesu Piaseczna i mamy nadzieję, że władze Gminy Piaseczno nie spoczną na laurach II pozycji wśród najatrakcyjniejszych miast do 100 tysięcy mieszkańców i będą dalej skutecznie zachęcać do inwestowania w naszym mieście i regionie, aby w kolejnym rankingu zająć I miejsce.

Forbes jest miesięcznikiem gospodarczym, skierowanym do menedżerów wyższego i średniego szczebla, biznesmenów. Istotna część magazynu to unikalne rankingi, opinie, analizy i komentarze najwybitniejszych postaci światowego biznesu. Forbes ukazuje się w: Polsce, Rosji, Turcji, Izraelu, Arabii Saudyjskiej, Chinach, Korei i USA. Więcej informacji znajdziecie na stronie miesięcznika: www.forbes.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno