Informacje2 marca 2007, 00:00,

Komunikacja nocna do Konstancina - proponowane trasy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, na swojej stronie poinformował, że w dniu dzisiejszym rozpoczęły się rozmowy pomiędzy gminą Konstancin a Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, w sprawie uruchomienia komunikacji nocnej pomiędzy Warszawą, a Konstancinem.

Wstępnie ustalono, że codziennie ok. północy uruchomiony zostanie dodatkowy kurs linii 710 z Metra Wilanowska w kierunku Konstancina, a w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w kierunku Konstancina zostaną wydłużone 2 kursy linii 601 - ok. godz. 1 i 2 w nocy. Dalsze rozmowy będą dotyczyły wysokości dopłat za kursy linii nocnych oraz ich szczegółowej trasy.

Proponowane trasy to:
1) Wariant ZTM - od granicy z Warszawą ulicą Warszawską, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Długą, zawrotka przy ulicy Pańskiej a następnie Długą, Chylicką, Prusa, Piłsudskiego, Warszawską (trasa zbliżona do linii 700);
2) Wariant przez Mirków - od granicy z Warszawą ulicą Warszawską, Bielawską, Mirkowską, Al. Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Długą, zawrotka przy ulicy Pańskiej a następnie Długą, Chylicką, Prusa, Piłsudskiego, Warszawską (trasa zbliżona do linii 710, powrót zbliżony do linii 700);
3) Wariant przez Mirków i ul. Piaseczyńską - od granicy z Warszawą ulicą Warszawską, Bielawską, Mirkowską, Al. Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Piaseczyńską, Warszawską (trasa po pętli zbliżonej do linii 710 i 724).

Istnieje także propozycja poprowadzenia trasy koło osiedla Elsam (ul. Wilanowska, Od Lasu, Gąsiorowskiego), jednak jest ona trudna do realizacji ze względu na obecność progów spowalniających ruch oraz brak na tym terenie komunikacji dziennej, która powinna zostać uruchomiona w pierwszej kolejności.

Uruchomienie komunikacji nocnej nastąpi prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna prosi o przesyłanie opinii na temat proponowanych tras na adres: bip@konstancinjeziorna.pl

źródło informacji: www.konstancinjeziorna.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński

Napisz komentarz

Informacje3 marca 2007, 00:00,

Jazzowy koncert zespołu Kerd w Ośrodku Kultury Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie informuje, że 13 marca 2007 roku o godzinie 20:00 odbędzie się jazzowy koncert zespołu Kerd. Koncert jest dla tych, którzy lubią brzmienia z pogranicza free, ambientu i szeroko pojętego jazzu. Grupa Kerd powstała w 1994 roku z połączenia sił perkusisty Marcina Banasiaka, basisty Cezarego Potockiego i gitarzysty Mikołaja Harasimiuka. Później do tego składu dołączył także, grający na instrumentach klawiszowych, Krzysztof Pieszak.

Muzyka kwartetu to nieodmiennie synteza elektroniki i jazzu. Na koncertach zespół gra zarówno zaaranżowane "piosenki" z płyty jak i te, które powstają spontanicznie na styku relacji z publicznością.

Wstęp na koncert zespołu Kerd kosztuje 15 złotych.

Skład zespołu Kerd:
Bańan Veins (Marcin Banasiak) - perkusja
Jakiś Facet (Cezary Potocki) - bas/kontrabas
Miki Spectacular (Mikołaj Harasimiuk) - gitara/efekty
Przyspieshaq (Krzysztof Pieszak) - elektryczne piano/syntezatory

źródło informacji: www.kulturalni.pl
strona zespołu: www.kerd.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie