Informacje29 czerwca 2007, 00:00,

Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie

Po kilku miesiącach ciszy i dochodzących jedynie informacjach w gazetach podwarszawskich o sporach między starostwem powiatu piaseczyńskiego a gminą Piaseczno dowiadujemy się dziś ze strony www.piaseczno.pl, że starosta piaseczyński Jan Dąbek i burmistrz miasta i gminy Piaseczno Józef Zalewski powołali Społeczną Komisję ds. Zagospodarowania Parku Miejskiego przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie.

Celem prac komisji jest przygotowanie koncepcji zagospodarowania parku, która stanowić będzie wytyczne projektowe dla wyłonionego przez Powiat Piaseczyński uprawnionego zespołu projektantów. Pracom komisji przewodniczyć będzie Barbara Rudzińska Męka, a cały skład komisji możecie przeczytać na oficjalnej stronie powiatu piaseczyńskiego: www.piaseczno.pl

Park Miejski w Piasecznie przy Chyliczkowskiej
kliknij aby powiększyć

Miejmy nadzieję, że prace komisji zakończą się sukcesem i już wkrótce poznamy wytyczne projektowe Parku Miejskiego w Piasecznie. Osoby, które są zainteresowane poprzednimi informacjami w naszym serwisie, które poruszały temat odremontowania Parku Miejskiego zapraszamy do informacji: planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12), oraz spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym forum dyskusyjnym: Park Miejski w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje30 czerwca 2007, 00:00,

żabieniec - otworzyli odremontowaną świetlicę w żabieńcu

Po trzech miesiącach ciężkiej pracy remontowej 24 czerwca 2007 roku nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy w żabieńcu. Świetlica została odremontowana dzięki pracy społecznej mieszkańców, a także dzielnej Sołtys żabieńca: Honoraty Kalicińskiej, o której słyszeli chyba wszyscy mieszkańcy naszego regionu. Honorata Kalicińska to Sołtys żabieńca, która otrzymała niedawno tytuł Sołtys Roku 2006.

Według informacji jakie możemy przeczytać w artykule, który ukazał się w gazecie Kurier Południowy (nr 24, 29 czerwca - 5 lipca 2007), w nowo odremontowanej świetlicy w żabieńcu dzieci uczą się już języka angielskiego, w ramach kursu sfinansowanego z funduszy unijnych. Wkrótce także ruszy tam pracownia komputerowa, oraz będą odbywać się wkrótce zajęcia plastyczne i muzyczne dla dzieci. Mieszkańcom żabieńca życzymy, aby odremontowana świetlica służyła wam jak najdłużej, a Sołtys żabieńca Honoracie Kalicińskiej gratulujemy wytrwałości w swoich działaniach.

W związku z tym, że pierwszy raz w naszym serwisie opisujemy tą miejscowość, to poniżej zamieściliśmy kilka informacji o tej miejscowości. żabieniec to wieś w Polsce położona w powiecie piaseczyńskim, w gminie Piaseczno. Nazwa miejscowości wzięła się prawdopodobnie od dużej ilości żab związanych z podmokłymi terenami otaczającymi miejscowość. żabieniec jest miejscem wyjątkowym, otaczająca go przyroda i piękne widoki tworzą niepowtarzalną atmosferę magii. Mieszka w nim około 2000 mieszkańców. Sąsiaduje z Piasecznem, Zalesiem Górnym, Jesówką oraz Siedliskami. żabieniec położony jest na południe od Warszawy, granicząc z Piasecznem na rzece Jeziorce oraz Czarnej. Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 79. Od południa i południowego wschodu miejscowość sąsiaduje z chronionymi obszarami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Najbardziej rozsławionym miejscem wypoczynku w żabieńcu a zarazem pamięci narodowej jest uznana przez mieszkańców Warszawy tzw. Spalona Polana, Polana Małeckiego lub Zimny Dół. Wszystkie te nazwy funkcjonują równocześnie. Zobacz położenie żabieńca na mapie: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński żabieniec