Informacje14 sierpnia 2017, 15:00,

Kolory miasta - przedstawienie teatru Kultureska w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


14 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na przedstawienie teatralne pt. Kolory miasta, w wykonaniu aktorów teatru Kultureska. Cena biletu 5 zł. Szczegóły na plakacie:

KOLORY MIASTA - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE TEATRU KULTURESKA W TARCZYNIE

Kolory Miasta to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen magii i dobrego humoru. Poprzez dobrą zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtuje wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Zaznajamia dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Bohaterowie bajki przywrócą czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci. Dzieci będą miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poznają pojęcie recyklingu, a także odpady, które można poddać temu procesowi. Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, w którym uczestniczyć będzie każde dziecko poprzez emocje, a także animacje i piosenki, nauczą się jak możemy „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe. Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-10).

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Każdy zwierzak kocha czystą przyrodę i marzy, aby zawsze wokół było kolorowo. Niektóre ze zwierząt mają jednak bardziej wyszukane marzenia. Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, czyli najlepsi leśni przyjaciele, postanowili zostać gwiazdami z bajki dla dzieci. Znudzeni swoim bezproblemowym żywotem, postanawiają stać się bohaterami spektakularnie ciekawej historii. Przypadkowo trafiają do wyjątkowego miejsca, jakim jest "Zaczarowane Miasto", w którym wszystko jest szare. Grasuje w nim złowroga Wrona, nad miastem unosi się smog. Jeżyk i Zajączek muszą stanąć na straży czystej przyrody i przypomnieć mieszkańcom miasta, jak wiele barw ma natura. Postanawiają przywrócić miastu kolory i zdjąć z niego klątwę szarości. Tylko czy znajdą, by to osiągnąć, odpowiednie zaklęcia?

KOLORY MIASTA - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE TEATRU KULTURESKA W TARCZYNIE

"Kolory Miasta" to spektakl dla najmłodszych, pełen zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i wyjątkowych bohaterów. Oparty jest na autorskim scenariuszu i autorskiej bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi i efektami specjalnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów - zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Ponadto treści ekologiczne podane tu są w bardzo przystępny i ciekawy sposób - gwarantujemy efektywną edukację ekologiczną.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 sierpnia 2017, 18:07,

12 medali dla Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pływacy z Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin zakończyli w lipcu letni sezon startowy z bilansem 12 Medali rangi Mistrzostw Polski oraz kwalifikacją 3 zawodników do kadry narodowej w pływaniu.

12 MEDALI DLA INTEGRACYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO KONSTANCIN

Treningi sekcji pływackiej prowadzone były przez cały rok szkolny z częstotliwością nawet 10 treningów tygodniowo. Takie są obecnie wymagania dyscypliny pływackiej. W szeregach klubu są najbardziej wytrwałe i pracowite dzieci, które są w stanie znieść tak duży reżim treningowy. Zaangażowanie rodziców jest także niezbędne. Klub szkoli dzieci już od 6 roku życia prowadząc podstawową naukę pływania, jeden lub dwa razy w tygodniu. Zadanie realizowane jest w porozumieniu ze Szkołą Podstawową nr 2 w Konstancinie Jeziornie. Dzieci najbardziej utalentowane rozpoczynają trening pływacki od 10 roku życia. Klub od wielu lat otrzymuje dotację na działalność z Urzędu Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna.

Obecnie w klubie jest prawie 50 dzieci i młodzieży która regularnie uczestniczy w treningach pływackich oraz startuje w zawodach na terenie całej Polski. W całym roku szkolnym 2016/2017 klub brał udział w prawie 40 zawodach pływackich, zdobywając prawie 200 medali.

12 MEDALI DLA INTEGRACYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO KONSTANCIN

Szczególne gratulacje należą się:
- Patrycji Januszko (2004 r) – srebrny medal na 100 m st dowolnym, brązowy medal na 100 m motylkowym (Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-lat Ostrowiec Św. 17-18.06.2017);
- Janowi Rembowskiemu (2003) – srebrny medal na dystansie 2,5 km drużynowo (Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, Olsztyn 26-27.07.2017);
- Martynie Słowik (2003) – złoty medal na dystansie 3 km indywidualnie, srebrny medal na dystansie 2,5 km drużynowo (Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, Olsztyn 26-27.07.2017).

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie