Informacje7 września 2008, 00:00,

Koło nr 17 Piaseczno zaprasza na Zawody Spinningowe

Polski Związek Wędkarski Koło nr 17 Piaseczno, serdecznie zaprasza na Towarzyskie Zawody Spinningowe, które odbędą się 14 września 2008 roku na Zalewie Zegrzyńskim. Uwaga: zapisy do dnia 11 września w sklepie wędkarskim Murena, przy ulicy Sienkiewicza 3 w Piasecznie. Zawody rozegrane zostaną z łodzi, w jednej 6-cio godzinnej turze. Zbiórka zawodników o godz. 6:00 na przystani w Wierzbicy. Wpisowe 10 złotych. ¬ródło informacji o zawodach wędkarskich: www.splawik17.pl (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje7 września 2008, 00:00,

Trwają grupowe zwolnienia pracowników w TDP Piaseczno

Z najnowszej gazety Kurier Południowy nr 260 dowiadujemy się, że firma TDP Piaseczno, podjęła trudną decyzję o rozpoczęciu pierwszego w swojej historii programu zwolnień grupowych, w związku z czym pracę straci zapewne kilkaset osób. Informację tą, potwierdził redaktorom gazety: Włodzimierz Ode, kierownik Komunikacji Wewnętrznej i Akcjonariatu Pracowniczego TDP.

Zwolnienia grupowe już się rozpoczęły, a potrwają do 3 października 2008 roku. Liczba osób, które zostaną zwolnione, jest analizowana wspólnie z partnerami społecznymi. Zapewne pracę w TDP straci kilkaset osób, bo jak donoszą związki zawodowe, po wrześniowych zwolnieniach w zakładzie ma pozostać ok. 950 pracowników. Do tej pory z 3,5 tys. załogi zwolniono ok. 1,4 tys.

Zarząd TDP Piaseczno twierdzi, że spółka ma zamiar utrzymać produkcję kineskopów i kluczowych podzespołów, a także montaż odbiorników telewizyjnych (działalność została rozpoczęta w tym roku). Nie będzie jednak kontynuowana produkcja tych podzespołów, które nie znajdują się w głównym nurcie procesu. Plany dotyczące zakresu i obszarów działalności przedsiębiorstwa w przyszłości są zawsze przedmiotem analiz. Spółka stale poszukuje najlepszych rozwiązań. ¬ródło: Kurier Południowy / Anna żuber.

Osoby, które są zainteresowane sprawą TDP Piaseczno zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: Dyrekcja TDP Piaseczno polemizuje z artykułem Nad Wisłą (2008-07-12), Wypowiadają warunki układu zbiorowego w TDP Piaseczno (2008-06-15), Wciąż niepewne losy firmy i pracowników TDP Piaseczno (2008-01-26), Związki zawodowe TDP Piaseczno w Kurierze Południowym (2007-11-17), Czy będzie strajk ostrzegawczy pracowników TDP Piaseczno (2007-10-27), Oświadczenie TDP Piaseczno w Kurierze Południowym (2007-09-29), Firma TDP Piaseczno dyskryminuje i straszy pracowników (2007-08-26), Videocon nie restrukturyzuje Thomson TDP Piaseczno (2007-07-06), Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie (2007-05-22), Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie (2007-04-21). Rozmowa na forum: Thomson Displays Piaseczno
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno